شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

اعدام‌های بی‌رحمانه را بدون قیدوشرط و سریعاً متوقف کنید!

2022-12-08

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

جمهوری اسلامی می‌داند که اعترضات خشونت‌پرهیز مردم علیه فقر، فساد و استبداد به‌حق است.

جمهوری اسلامی می‌داند که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران، این نظام را نمی‌خواهند و خواهان براندازی آن هستند.

جمهوری اسلامی می‌داند که شایستگی و مهارت برآوردن خواست‌های انسانی، برحق و سازنده‌ی معترضان را ندارد.

از اینرو به سیاست همیشگی خود «النُصِرْتُ بِالرُّعْب» («پیروزی با ترس میسر می‌شود») روی آورده است و راه اصلی ماندگاری خود را ترساندن مردم برگزید و اعدام معترضان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای این سیاست برای بقای استبداد است. اما، اعدام‌های حکومت اسلامی از اقتدار نیست، بلکه از ترس و بیچارگی آن است.

شورای ملی تصمیم با صدای بلند انزجار خود را از صدور احکام اعدام برای جوانان معترض اعلام می‌کند و از هر طریقی که بتواند برای توقف اجرای این حکم ضدانسانی تلاش خواهد کرد.

ما از همه‌ی آزادی‌خواهان جهان برای موفقیت این تلاش انسانی یاری می‌طلبیم تا بتوانیم ارابه‌ی مرگبار حاکمان جمهوری اسلامی را متوقف کنیم.

بیاید، همگان فارغ از هرگونه گرایش سیاسی دست به دست هم داده و یک صدا افکار عمومی و وجدان ایرانیان و جهانیان و نهادهای حقوق بشری را به یاری بطلبیم تا مانع ادامه این روش جنایتکارانه توسط حاکمان نظام ولایت فقیه شویم.

با ادامه‌ی تظاهرات، تحصن‌ها، اعتصابات و نافرمانی‌های مدنیِ انقلاب «زن، زندگی، آزادی»، همه جا فریاد کنیم:

اعدام‌ها را متوقف کنید.

زندانیان سیاسی، صنفی، مدنی، زیست‌محیطی را بی‌قید و شرط آزاد کنید.

معترضان دستگیرشده را بی‌قید و شرط آزاد کنید.

با هر امکانی که دارید به افکار عمومی جهانیان، نهادهای حقوق بشری و دولت‌های دموکرات حامی حقوق بشر مراجعه کنید؛ به آنان سابقه‌ی اعدام‌های پیشین جمهوری اسلامی، به ویژه هزاران نفر سال‌های۱۳۶۰ و ۱۳۶۷ و کشتار بیش از ۱۵۰۰ نفر در آبان ۱۳۹۸ را یادآوری کنید و از آنها بخواهید تا در کنار مردم ایران باشند و به احکامِ اعدام در ایران اعتراض کنند.

با تحریم و به انزوا راندن جمهوری اسلامی هزینه‌ی اعدام‌ها را چنان سنگین کنند که رژیم دست از این جنایت برداشته و نتواند جان جوانان برومند ایران زمین را بگیرد.

شورای ملی تصمیم

۱۷ آذر ۱۴۰۱ – ۸ دسامبر ۲۰۲۲

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

بیانیه سازمان های عضو ” پیمان همکاری”

بیانیه سازمان های عضو ” پیمان همکاری”

باردیگر زمین و آسمان میهن گلگون شد    دستگاه هاى جنايت نظام، در سپيده دم جمعه ،٢٩ ارديبهشت ماه سه جوان آزادى خواه و ميهن دوست ديگر ، "صالح ميرهاشمى "، "مجيد كاظمى"و "سعيد يعقوبى" را بدون توجه به استمداد خانواده ها و تلاش هايي كه مردم و جامعه جهانى براى نجات جان آنها...

از فراخوان انجمن خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی حمایت کنید

از فراخوان انجمن خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی حمایت کنید

هم میهنان گرامی، رژیم تبهکار اسلامی با فروکش کردن موقتی خیزش زن زندگی آزادی، چرخه ماشین اعدامش را سرعت بخشیده است. برای جلوگیری ازقتل دولتی هموطنان بیگناهمان در ایران، ما شهروندان ایرانی داخل و خارج، راهی جز همبستگی، اتحاد واعتراض نداریم. ما خانواده‌های دادخواه...

علیه اعدام‌ها به خیابان بیائیم

علیه اعدام‌ها به خیابان بیائیم

مردم غیور ایران، جمهوری فساد، جهل، جنایت و شقاوت برای ترساندن مبارزان انقلاب «زن، زندگی، آزادی» چون ضحاک جوانان میهن را یکی پس از دیگری اعدام می‌کند. امروز نوبت این جوانان است، اگر رژیم اعدام را متوقف نکنیم، فردا نوبت فرزندان ماست. همه‌ی جوانان مبارز، آزادی‌خواه و...

1 Comments

1 Comment

  1. مینو

    نه به اعدام
    نه به جمهوری اسلامی