شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

 تحریف و تفرقه “پروژه وزارت اطلاعات” مسعود نقره کار

2023-11-30

نوشته ای دیگر از مسعود نقره کار

Comments

خواسته و ناخواسته سلاخی و تحریف تاریخ مبارزات آزادیخواهانه در میهنمان سبب تشدید و گسترش تفرقه وتشنج در میان اپوزیسیون حکومت اسلامی، و غلطیدن به مغاک پروژه های “وزارت اطلاعات” حکومت اسلامی پیامد خواهد داشت .

این روزها که نیاز به همیاری، همگرایی و همبستگیِ اپوزیسیون حکومت اسلامی  بیش از هر هنگامی  ضروری می نمایدّ بلند گوها و رسانه هایی حسابگرانه در بارۀ مخالفان سیاسی رژیم محمد رضا پهلوی، که مخالفان سر سخت حکومت اسلامی اند، گفته ها و نوشته های غیر واقعی و تحریف شده جار می زنند و برچسب های ناچسب می زنند.

مگر می شود فراموش کرد که بسیارانی از زندانیان سیاسی دوران پهلوی روشنفکران آزادیخواهی بودند بسانِ خلیل ملکی و شاپور بختیار.

” خلیل ملکی سوسیال دمکراتی اهل گفت‌وگو بود و هراسی از این نداشت که با اصحاب قدرت هم گفت‌وگو کند، چرا که گفت‌وگو و مذاکره را امری لازم می‌دانست. از جمله آنها، دو نشستی که با شاه ایران داشت.”

خلیل ملکی نه اسلام گرا بود( مثل خامنه ای)، نه طرفدار مبارزۀ مسلحانه علیه رژیم شاه، او یک سوسیال دموکرات آزاداندیش، آزادیخواه و عدالت جو بود.

خلیل ملکی ” بعد از اینکه با یک نماینده عضو حزب کارگر مجلس بریتانیا ملاقات کرد، برای بار دوم دستگیر، و به سه سال زندان محکوم شد. رهبران سوسیالیست جهان بشدت با این حکم مخالفت کردند. بعد از حدود یک سال و نیم ساواک تصمیم گرفت که از آزار ملکی دست بردارد چون فهمید که او بیمار و در آستانه مرگ است.سااواک در گزارشی به این نتیجه رسید که «اگر او در زندان بمیرد از او قهرمانی خواهند ساخت و….”

تاریخ را تحریف و وارونه نکنیم.  همۀ زندانیان سیاسی دوران محمد رضا پهلوی را کسانی مثل خامنه ای قلمداد کردن ، نادرست و غیر واقعی و جعل تاریخ است.

اینگونه که اپوزیسیون پیش می رود ما در اینجا و حکومت اسلامی در میهنمان مانده گارانیم – چنین مباد

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

انقلاب بهمن، آموزگاری بزرگ. مسعود نقره کار

انقلاب بهمن، آموزگاری بزرگ. مسعود نقره کار

همه چیزِ مان” نوبرانه” است. یکی از بزرگترین “رخدادهای مهم قرن بيستم” و یکی از” تضادمند ترین و ناهمگون ترین انقلاب ها” را تجربه کردیم اما به جای اینکه به چرائی بروز انقلاب و شکست آن فکر کنیم و از درس های آن برای امروز و فردای میهنمان بهره بگیریم، سناریوهای مقصریابی و...

سپیده قلیان از زندان اوین:

سپیده قلیان از زندان اوین:

پیوند خوردن نیروهای دمکراتیک ایران و حمایت جامعه بین‌المللی از نهادهای مدنی سپیده قلیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، طی نامه‌ای به کنفرانس امنیتی مونیخ، خواهان «پیوند خوردن نیروهای دمکراتیک ایران» و «حمایت جامعه بین‌المللی از نهادهای مدنی» شده است و نوشته نسلی...

به مناسبت روز جهانی «عدالت اجتماعی»جواد عباسی توللی

به مناسبت روز جهانی «عدالت اجتماعی»جواد عباسی توللی

«در سالروز مناسبت «عدالت اجتماعی» بر آن شدیم که گوشه های متن زیر از جناب عباس توللی را باز نشر دهیم. امید که چنین مناسبتهایی باعث شود تا هم دلی و همکاری و همزیستی در میان آحاد ملل، انسانها و ملتها تقویت گردد. کارگروه خبر کمیسیون رسانه شورای ملی تصمیم» مفهوم عدالت...

0 Comments

0 Comments