شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

از جنبش صنفی کارگران در پیوند با جنبش انقلابی مهسا حمایت می‌کنیم.

2023-04-24

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

در تداوم اعتراضات و اعتصابات جاری که توسط «بازنشستگان، معلمان، رانندگان، پرستاران…» و همپا با انقلاب زن زندگی آزادی در سراسر کشور در جریان بود، کارگران صنایع نفت و پتروشیمی اعتراضات سراسری خود را از روز جمعه ۲۹ فروردین ماه آغاز کردند. آنان خواهان افزایش ۷۹ درصدی حقوق و کم کردن ساعت کاری به ۸ ساعت می باشند.

در این رابطه شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت طی بیانیه ای از تمامی همکاران خود برای چندمین بار در این صنعت رسما دعوت به همکاری کرد. در این بیانیه آمده «که تنها راه اعتلای معیشت کارکنان، هماهنگی و همبستگی است». آنان در این راه تجربیات سترگ خود را در همراهی یکدیگر به مشورت گذاشتند و اعلام کردند که «هماهنگی و همبستگی که لزوما معنی آن ادغام گروه‌های مختلف صنفی صنعت نفت نیست، بلکه یکپارچگی در اهداف و پیمودن مراحل مطالبه گری به صورت هماهنگ است».

شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت «از گروه‌های مختلف از جمله افکار، دورهمی و مناطق نفت خیز می‌خواهد، یکبار برای همیشه اختلافات جزیی در مسیر و راهبرد را کنار گذاشته و دوشا دوش هم برای از بین بردن سدهای پیشرو مشکلات گام برداریم. این مهم میسر نمی‌شود جز با همراهی یکایک کارکنان؛ از نفرات با سابقه تا نفرات جوان؛ از ستادی تا عملیاتی و از همه‌ گروه‌های استخدامی و تحصیلی…۳۱ فروردین ۱۴۰۲».

این نوع بیانیه ها در مقطع کنونی می توانند در مقام جمع بندی از مطالبات کارگران صنعتی محسوب گردد و زمینه مناسبی برای بسیج اجتماعی و حرکت میدانی همه کارگران، کارمندان و کارکنانی که نسبت به وضعیت صنفی خود معترض هستند، قرار گیرد. بی تردید تمامی اصناف که خواهان تحقق مطالبات بر حق خود هستند، بدون حضور در خیابان و اعتراض و اعتصاب نمی توانند به منزلت اجتماعی و صنفی خود دست یابند.

در روند تحولات کنونی که با انقلاب زن زندگی آزادی در جریان است، پیوست اعتصابات کارگری به جریان عظیم جنبش شهری و مدنی- سیاسی می تواند به برتری جنبش ها بیانجامد و سرنگونی حکومت جور و استبدادی جمهوری اسلامی را تسریع نماید.

ما ضمن حمایت از اعتصابات اخیر با «اتحادیه آزاد کارگران ایران» هم‌نظر هستیم که تاکید کردند: «دیگر باید بر همگان روشن شده باشد که هرگونه مطالبه ‌گری و خواست بهبود اوضاع توسط حکومت به بن بست رسیده و تنها راه رهایی از این وضعیت فلاکت بار اقتصادی-سیاسی و اجتماعی واژگون کردن این سیستم تبعیض آمیز و استثمارگر است. با اتحاد بین کارگران، معلمان، پرستاران، کارمندان و تمامی مزدبگیران جامعه و با دست بردن به اعتصابات و اعتراضات گسترده در تمامی کارخانجات و مراکز صنعتی و تولیدی بزرگ و کلیدی، باید به این اوضاع غیر انسانی پایان داد.»

شورای ملی تصمیم از حرکتهای اعتراضی و اعتصاباتی که در سطوح مختلف کشور در جریان است حمایت می کند و از تمامی جریانات و احزاب سیاسی در داخل و خارج از کشور می خواهد که با تمامی تلاش از جنبش صنفی کارگری- کارمندی داخل کشور حمایت نمایند.

شورای ملی تصمیم

یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

۲۳ آپریل ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

شاهنامه حکیم توس، گنجینه خرد و دانایی است و سراسر آن، درس انسانیت، اخلاق، مردم‌دوستی، رواداری و فضیلت است. آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابر ناحق، اصول ثابت انسانی ـ اخلاقیِ تمامی پهلوانان شاهنامه است. اندیشه مهم و محوری شاهنامه فردوسی، «خرد» است که آنرا باید...

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

تحولاتی که پس از جنبش های دهه اخیر خصوصا از ۱۳۹۶ درجامعه جنبشی ایران به وقوع پیوست، نشان از ورود جامعه صنفی به یک مرحله وسیع مبارزاتی دارد. مرحله ای که در پیوستگی جنبش های چندگانه صنفی و هم آوازی مطالبات محوری در مرحله عبور از حکومت جمهوری اسلامی وارد فاز تازه...

صدای توماج را نمی توانید خاموش کنید

صدای توماج را نمی توانید خاموش کنید

او نماد مقاومت مردم است      دادگاه انقلاب اصفهان در اقدامی بی سابقه،  پنجم اردیبهشت 1403، حکم اعدام توماج صالحی، خواننده "رب اعتراضی" را با اتهامات پوچ معاونت در بغی، تبلیغ علیه نظام ودعوت به آشوب، صادر کرده است. صدوراین حکم چیزی نبست جز نشان...

0 Comments

0 Comments