شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

فعال و پرشور به اعتراض و اعتصاب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر بپیوندیم

2022-12-03

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

جوانان محلات تهران، جوانان محلات ۳۰ شهر ایران، جبهه متحد محلات ایران، دانشجویان، پزشکان و پرستاران آزادی‌خواه فراخوان‌هایی برای حمایت از اعتصاب و اعتراض گسترده در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر منتشر کرده‌اند. اقشار مختلف مردم و شهروندان از این فراخوان اعتصاب‌ها و اعتراضات حمایت کردند.

گروه جوانان محلات تهران در فراخوان خود، خواستار اعتصاب اصناف، بازاریان، صنایع و کامیون‌داران در روز ۱۴ آذر، تجمعات محله‌محور در روز ۱۵ آذر و تجمعات دانشجویی از حوالی دانشگاه امیرکبیر تا میدان آزادی تهران در بعدازظهر روز ۱۶ آذر، روز دانشجو، شد.

در بیانیه‌ی جوانان محلات ۳۰ شهر تبریز، مشهد، شیراز، کرج (و البرز)، اهواز، زنجان، همدان، یزد، سنندج، زاهدان، اصفهان، کاشان، قزوین، اردبیل، ارومیه، بوشهر، بندرعباس، گرگان، قم، نیشابور، بابل، خوی، نجف‌آباد و حومه، فیروزآباد، بم، چالوس و نوشهر، بجنورد، کرمانشاه، رشت و اراک از دانش‌آموزان، دانشجویان، دبیران، کارمندان، کارگران، کسبه بازار و شاغلان سایر اصناف در حمایت از معترضان دعوت به اعتصاب و اعتراض کرده‌اند. از جوانان انقلابی خواستند تا با «اعتراضات ناگهانی و خلاقیت­‌های مبارزاتی در محلات و خیابان‌ها، آتش انقلاب را گرم نگه داشته و تمرکز مزدوران رژیم را بر هم زنند».

در این فراخوان‌ها تاکید شده است در این سه روز برای حمایت از جوانان دلیری که خیابان‌ها را در دست گرفته‌اند، «نمی‌خریم، نمی‌فروشیم، کار نمی‌کنیم و [در مدارس و محل کار] حاضر نمی‌شویم».

تظاهرات و اعتراضات شجاعانه در خیابان‌ها با نافرمانی‌های مدنی و اعتصاب‌های هوشمندی که نیروهای سرکوب و توان مالی رژیم کودک‌کُش را هدف قرار داده است، هر روز بر توان انقلاب زن، زندگی، آزادی می‌افزاید و سرنگونی رژیم را نزدیک‌تر می‌کند.

شورای ملی تصمیم از این فراخوان‌ها پشتیبانی می‌کند. مردم، اعضا و هواداران را به شرکت فعال و پرشور در این اعترضات فرا می‌خواند.

شورای ملی تصمیم

۱۰ آذر ۱۴۰۱ – ۱ دسامبر ۲۰۲۲

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه تحلیلی شورای ملی تصمیم

بیانیه تحلیلی شورای ملی تصمیم

پاسخ حکومت اسلامی به رنج مردم مردم ایران زن و مرد، پیر و جوان از ابربحران‌ها سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، روابط بین‌المللی و فلاکتی که رژیم با عملکرد و ناکارآمدی خود ایجاد کرده‌ است، رنج می‌برند. مردم ایران با جنبش‌های گوناگون به رژیم نه گفته و خواهان گذار از این رژیم...

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

کشتار وحشیانه  معترضان به دست آدم کشان حرفه ای خامنه ای در تاریخ هر ملتی روزهایی وجود دارند که آغازگر فصل جدیدی در زندگی اجتماعی مردم آن دیارهستند و در حافظه جمعی ثبت و ماندگار میشوند. آبان خونین 98 ، نقطه عطفی است در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران در گذار...

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

تاریخ جنبش‌های براندازی نشان می‌دهد، جنبش هربار با توانی بیش از پیش، تا سرنگونی کامل حکومت اسلامی و برقراری نظامی دموکراتیک و سکولار ادامه خواهد یافت. در بستر این کابوس حکومت اسلامی، آزار، شکنجه، ضرب و جرح زندانیان و تهدید مردم را تشدید کرده است. اعدام‌ها به‌ویژه در...

0 Comments

0 Comments