شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

با تمام توان علیه حمله نظامی به کردستان و احکام اعدام معترضان مبارزه کنیم!

2022-11-22

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

در دهمین هفته انقلاب «زن، زندگی، آزادی» مردم ایران در داخل و خارج همبستگی ملی تحسین‌برانگیزی را نشان دادند. زنان، جوانان، کارگران، معلمان، دانشجویان، حقوقدانان، ورزشکاران وهنرمندان حمایت گسترده‌ی خود را از انقلاب مردم و تنفر بی‌پایان خود را از سرکوب، کشتار و کودک‌کشی نشان داده‌اند.

خامنه‌ای در سخنرانی‌ ۲۸ آبان ۱۴۰۱ خود، در ضمن ابراز ترس از پیوستن بیشتر کارگران و زنان و اشاره به خستگی نیروهای سرکوبگر، دستور سرکوب خشن‌تر معترضان را داد.

چند روز اخیر جمهوری اسلامی غیرانسانی و وحشیانه به همه‌ی شهرهای کردستان حمله نظامی کرده و معترضان را سرکوب خونین می‌کند. رژیم در بیشتر شهرهای کردستان اینترنت و برق را قطع کرده و با نیروهای انتظامی و پاسدار همراه با تانک و زره‌پوش در خیابانها و میادین شهرهای کردستان مستقر و به سرکوب وحشیانه مردم آزادیخواه را شروع کرده است.

بیش ۱۷ هزار تن از معترضان در بازداشت رژیم بسر می‌برند. اکثر زندانیان تحت شکنجه‌های وحشیانه قرار دارند و حکومت در پی گرفتن اعترافات اجباری از این زندانیان است تا تحت قوانین غیرانسانی محاربه، قصاص و فساد ‌فی‌الارض در دادگاه‌های غیرعلنی با صدور احکام قرون وسطایی آنها را به حبس‌های طولانی مدت و یا اعدام محکوم کند.

در خیابان‌ها با همبستگی ملی، آزادی بی‌قید و شرط زندانیان سیاسی و بازداشت‌شدگان و خاتمه دادن به سرکوب کردستان را فریاد کنیم.

با اتحاد به افکار عمومی جهانیان مراجعه کنیم و از تمام شخصیت‌های جهان، نهادهای حقوق بشری، سازمان ملل و دولت‌های جهان بخواهیم تا تمام امکانات، قدرت و ظرفیت خود را بکار گرفته و سرکوب جنبش ایران، به ویژه مردم کردستان و مانع اجرای احکام اعدام معترضان شوند.

ما از همه مردم مبارز ایران درخواست می‌کنیم با گسترده‌تر کردن جنبش سرنگونی و تظاهرات خیابانی در سراسر ایران، مردم مبارز کردستان را تنها نگذاریم، به آنها کمک کنیم و امکان فرستادن نیرو سرکوبگر بیشتر به کردستان و سرکوب کردستان و اعدام دستگیرشدگان را از رژیم بگیریم.

هر چه گسترده‌تر باد همبستگی ملی مردم ایران در راه سرنگونی حکومت اسلامی و برقراری نظامی دموکراتیک

زن، زندگی، آزادی

کردستان، زاهدان، چشم و‌ چراغ ایران

شورای ملی تصمیم

۳۰ آبان ۱۴۰۱ – ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

ابراهیم رئیسی در آه خانواده‌های جوانان اعدامی سوخت و قابل شناسایی نیست

ابراهیم رئیسی در آه خانواده‌های جوانان اعدامی سوخت و قابل شناسایی نیست

دمی آب خوردن پس از بدسگال به   از عمر هفتاد،  هشتاد سال فرمانده سپاه عاشورا: "برخی از پیکرهای شهدا متاسفانه سوخته‌اند و قابل شناسایی نیستند." ابراهیم رئیسی به عنوان جانشین وقت دادستان تهران در اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ مسئول بود. او در سال ۱۳۶۷...

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

شاهنامه حکیم توس، گنجینه خرد و دانایی است و سراسر آن، درس انسانیت، اخلاق، مردم‌دوستی، رواداری و فضیلت است. آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابر ناحق، اصول ثابت انسانی ـ اخلاقیِ تمامی پهلوانان شاهنامه است. اندیشه مهم و محوری شاهنامه فردوسی، «خرد» است که آنرا باید...

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

تحولاتی که پس از جنبش های دهه اخیر خصوصا از ۱۳۹۶ درجامعه جنبشی ایران به وقوع پیوست، نشان از ورود جامعه صنفی به یک مرحله وسیع مبارزاتی دارد. مرحله ای که در پیوستگی جنبش های چندگانه صنفی و هم آوازی مطالبات محوری در مرحله عبور از حکومت جمهوری اسلامی وارد فاز تازه...

0 Comments

0 Comments