کشتار ددمنشانه‌ی مردم در خاش را به شدت محکوم می‌کنیم! – شورای ملی تصمیم

نوامبر 7, 2022 | بیانیه, شورا دو | 0 comments

با اوجگیری جنبش براندازانه‌ی «زن، زندگی، آزادی» و با پیوستن بیش از پیش مردم ایران به جنبش و محکم‌تر شدن اتحاد رزمجویانه همه‌ی اتنیک‌های ایرانی، رژیم بیش از پیش سرشت ضدانسانی و ضدایرانی خود را نشان داده است.

کشتارهای رژیم اسلامی از یک سو جنایت علیه بشریت است و از سوی دیگر نشان از سیاست نسل‌کشی در سیستان و بلوچستان دارد. این جنایت مردم ما را در ادامه‌ی مبارزه برای پایان دادن به زندگی رژیم ورشکسته جمهوری اسلامی راسخ‌تر می‌کند.

هشتم مهرماه در جمعه خونین زاهدان، دست‌کم ۹۴ نفر در اثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر کشته شدند. سپس، جمعه ششم آبان دست‌کم ۸ نفر از جمله یک کودک در زاهدان و سراوان جان باختند. این‌بار در روز جمعه سیزدهم آبان نیز شلیک نیروهای سرکوبگر در خاش و زاهدان دست‌کم ۱۶ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشته است.

این جنایات دد منشانه بخشی از جنایات دامنه‌دار رژیم علیه مردم بلوچستان در ۴۳ سال گذشته است. آمار معتبر نشان می‌دهد که حتی قبل از خیزش سراسری کنونی مردم ما، از بهمن ماه سال پیش تا شهریور امسال، مزدوران رژیم بیش از ۲۵۳ نفر از مردم بلوچستان را به بهانه‌های مختلف کشته‌اند. بیش از ۱۰۳ نفر آن ها در زندان‌های مختلف پس از محاکمات نمایشی اعدام شده‌اند؛ ۸۳ نفر از آن ها سوختبرانی بوده اند که یا در حوادث رانندگی یا با شلیک مستقیم ماموران کشته شده اند. این جنایت‌ها همچنان ادامه دارد.

شورای ملی تصمیم کشتارهای اخیر و نیز سرکوب پیوسته‌ و نظام‌مند مردم سیستان و بلوچستان را محکوم می‌کند. ما در کنار هموطنان‌مان در همه جای کشور متحد و یکپارچه در کنار مردم رنجدیده و شجاع سیستان و بلوچستان برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی مبارزه خواهیم کرد.

شورای ملی تصمیم ضمن محکوم کردن شدید جنایت جدید جمهوری اسلامی در خاش، مراتب همدری خود را به خانواده جانباختگان و مردم رنجده و دلیر بلوچ و همه‌ی مردم مبارز ایران ابراز می‌کند.

شورای ملی تصمیم

۱۵ آبان ۱۴۰۱ – ۶ نوامبر ۲۰۲۲

مقالات و مطالب دیگر از همین نویسنده. برای بازدید، لطفاً روی اسم نویسنده کلیک کنید

شورای ملی تصمیم

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *