شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

کشتار ددمنشانه‌ی مردم در خاش را به شدت محکوم می‌کنیم! – شورای ملی تصمیم

2022-11-07

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

با اوجگیری جنبش براندازانه‌ی «زن، زندگی، آزادی» و با پیوستن بیش از پیش مردم ایران به جنبش و محکم‌تر شدن اتحاد رزمجویانه همه‌ی اتنیک‌های ایرانی، رژیم بیش از پیش سرشت ضدانسانی و ضدایرانی خود را نشان داده است.

کشتارهای رژیم اسلامی از یک سو جنایت علیه بشریت است و از سوی دیگر نشان از سیاست نسل‌کشی در سیستان و بلوچستان دارد. این جنایت مردم ما را در ادامه‌ی مبارزه برای پایان دادن به زندگی رژیم ورشکسته جمهوری اسلامی راسخ‌تر می‌کند.

هشتم مهرماه در جمعه خونین زاهدان، دست‌کم ۹۴ نفر در اثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر کشته شدند. سپس، جمعه ششم آبان دست‌کم ۸ نفر از جمله یک کودک در زاهدان و سراوان جان باختند. این‌بار در روز جمعه سیزدهم آبان نیز شلیک نیروهای سرکوبگر در خاش و زاهدان دست‌کم ۱۶ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشته است.

این جنایات دد منشانه بخشی از جنایات دامنه‌دار رژیم علیه مردم بلوچستان در ۴۳ سال گذشته است. آمار معتبر نشان می‌دهد که حتی قبل از خیزش سراسری کنونی مردم ما، از بهمن ماه سال پیش تا شهریور امسال، مزدوران رژیم بیش از ۲۵۳ نفر از مردم بلوچستان را به بهانه‌های مختلف کشته‌اند. بیش از ۱۰۳ نفر آن ها در زندان‌های مختلف پس از محاکمات نمایشی اعدام شده‌اند؛ ۸۳ نفر از آن ها سوختبرانی بوده اند که یا در حوادث رانندگی یا با شلیک مستقیم ماموران کشته شده اند. این جنایت‌ها همچنان ادامه دارد.

شورای ملی تصمیم کشتارهای اخیر و نیز سرکوب پیوسته‌ و نظام‌مند مردم سیستان و بلوچستان را محکوم می‌کند. ما در کنار هموطنان‌مان در همه جای کشور متحد و یکپارچه در کنار مردم رنجدیده و شجاع سیستان و بلوچستان برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی مبارزه خواهیم کرد.

شورای ملی تصمیم ضمن محکوم کردن شدید جنایت جدید جمهوری اسلامی در خاش، مراتب همدری خود را به خانواده جانباختگان و مردم رنجده و دلیر بلوچ و همه‌ی مردم مبارز ایران ابراز می‌کند.

شورای ملی تصمیم

۱۵ آبان ۱۴۰۱ – ۶ نوامبر ۲۰۲۲

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

رژیم تمامیت‌خواه ولایت فقیه وحشت‌زده تمام تلاش مذبوحانه خود را برای جلوگیری از بزرگداشت سالگشت و تداوم انقلاب «زن، زندگی، آزادی» بکار گرفته است. تهدیدها و مجازات‌ها را تشدید و عده‌ای از کنشگران را پیشگیرانه دستگیر کرده است. بر طبل ناامیدی می‌کوبد. اصلاح‌طلبان، اصلاح...

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

در آستانه سالگرد جنبش انقلابی زن زندگی آزادی مبارزان عرصه آزادی و دموکراسی در درون و بیرون ایران خود را برای نخستین سالگرد این انقلاب آماده می کنند. گروه‌ها و نهادهای جامعه مدنی، صنفی، احزاب و سازمانها سیاسی، خانواده جانباختگان راه آزادی و دادخواهان یکپارچه برای...

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد "انقلاب ژینا   یک سال پیش در چنین روزهایی، پس از قتل حکومتی ژینا- مهسا امینی، بذر شعار زن – زندگی- آزادی در سراسر ایران به بار نشست، گل داد و جانمایه جنبشی گشت که مرزها را در نوردید و جهانی شد. پیشاهنگ این انقلاب بزرگ تاریخی...

0 Comments

0 Comments