شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

بیانیه شورای ملی تصمیم

2023-09-27

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

جمعه خونین زاهدان فراموش نخواهد شد

در کشاکش درگیریهای خیابانی سراسر کشور در جنبش انقلابی زن زندگی آزادی، خبر آمد که یکی از فرماندهان انتظامی چابهار به یک ایراندخت بلوچ تجاوز کرده است. در اعتراض به این جنایت دهها نفر از اهالی منطقه به کلانتری ۱۶ زاهدان رفته و با پرتاب سنگ خشم خود را نشان دادند.

نیروهای نظامی-انتظامی کلانتری در واکنش به این اقدام با گلوله جنگی نه تنها معترضین، حتی عابرین و ناظرین صحنه که در اطراف کلانتری بودند را مورد اصابت گلوله‌های مرگبار قرار دادند. قساوت کشتار به این خاتمه نیافت، به نمازگزارانی که در مصلّی شهر زاهدان برای ادای نماز جمعه جمع شده بودند، حمله نظامی شد که به موجب آن دهها نفر دیگر از هموطنان بلوچ کشته و صدها نفر زخمی شدند.

مردم بلوچ در شرایطی مورد هجوم قرار گرفته و صدها نفر از آنان کشته و مجروح و دستگیر شدند، که در اعتراضات مدنی تقاضا محاکمه عاملین تجاوز و کشتار را داشتند.

جمهوری اسلامی دگربار بر صفحه ننگین تاریخ حکومت خود افزود. طبق شواهدی که بعدها مستند شد، نشان می دهد که مردم زاهدان به‌صورت سازمان یافته و برنامه‌ریزی شده برای  ایجاد جو ترور و ارعاب به قتل رسیده بودند.

مردم بلوچ هر جمعه با طرح مطالبات برحق خود به اعتراضاتی می پردازند که به نام «جمعه‌های اعتراضی» در تاریخ مبارزات اجتماعی مردم ایران ثبت شد. آنان طی یک سال گذشته همراه با دیگر اقوام و مردم ایران‌زمین با حضور مداوم خود در خیابان‌ها نقش بی بدیلی چون بازوی مبارزاتی جنبش اجتماعی زن زندگی آزادی را ایفا می کنند.

شورای ملی تصمیم در سالروز جمعه خونین ۸ مهر ۱۴۰۱ مردم زاهدان، با محکوم نمودن جنایات ساختارمند جمهوری اسلامی و در حمایت کامل از مطالبات برحق مردم بلوچ، خواهان اعتراضات و اعتصابات سراسری و پشتیبانی از فراخوان رهبران بلوچ، در جهت پاسداشت جمعه های اعتراضی مردم زاهدان است و همه‌ی نیروها، احزاب و سازمانهای سیاسی را برای حضور میدانی گسترده در دفاع از مردم بلوچ فرا می‌خواند.

شورای ملی تصمیم

۵ مهرماه ۱۴۰۲

۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

شاهنامه حکیم توس، گنجینه خرد و دانایی است و سراسر آن، درس انسانیت، اخلاق، مردم‌دوستی، رواداری و فضیلت است. آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابر ناحق، اصول ثابت انسانی ـ اخلاقیِ تمامی پهلوانان شاهنامه است. اندیشه مهم و محوری شاهنامه فردوسی، «خرد» است که آنرا باید...

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

تحولاتی که پس از جنبش های دهه اخیر خصوصا از ۱۳۹۶ درجامعه جنبشی ایران به وقوع پیوست، نشان از ورود جامعه صنفی به یک مرحله وسیع مبارزاتی دارد. مرحله ای که در پیوستگی جنبش های چندگانه صنفی و هم آوازی مطالبات محوری در مرحله عبور از حکومت جمهوری اسلامی وارد فاز تازه...

صدای توماج را نمی توانید خاموش کنید

صدای توماج را نمی توانید خاموش کنید

او نماد مقاومت مردم است      دادگاه انقلاب اصفهان در اقدامی بی سابقه،  پنجم اردیبهشت 1403، حکم اعدام توماج صالحی، خواننده "رب اعتراضی" را با اتهامات پوچ معاونت در بغی، تبلیغ علیه نظام ودعوت به آشوب، صادر کرده است. صدوراین حکم چیزی نبست جز نشان...

0 Comments

0 Comments