شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

2023-09-04

نوشته ای دیگر از پیمان همکاری

Comments

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

 

یک سال پیش در چنین روزهایی، پس از قتل حکومتی ژینا- مهسا امینی، بذر شعار زن – زندگی- آزادی در سراسر ایران به بار نشست، گل داد و جانمایه جنبشی گشت که مرزها را در نوردید و جهانی شد. پیشاهنگ این انقلاب بزرگ تاریخی زنان ایران اند که رنج حقارت و تبعیض حکومت دینی را با تمام وجود تجربه کرده اند و با صلابت تمام اقتدار پوشالی اسلام سیاسی را شکسته اند.

انقلاب ژینا فصل جدیدی را در مبارزات کشور ما رقم زده است. شهروندان ایرانی با انباشتی از آگاهی تاریخی از کلیت نظام اسلامی عبور کرده اند و با تکیه بر حقوق مدنی و دفاع از آزادی های اساسی برای برقراری یک حکومت دموکراتیک سکولار که آزادی و کرامت انسان را بر تارک خود بنشاند، مبارزه می کنند.

در آستانه سالگرد انقلاب ژینا، شاهد وحشت حکام اسلامی از موج دوم تحول آفرین جنبش زن زندگی آزادی هستیم. عکس العمل وحشیانه  نظام و تمام دستگاه امنیتی ان در برخورد با مردم بهترین گواه پیشروی و نیرومندی این انقلاب و شکست و درماندگی حکومت است.حکومت اسلامی با کشتن بیش از پانصد نفر از جوانان ، نابینا کردن صدها نفر  و بازداشت ده ها هزار از شهروندان ایران زمین، با دستانی آلوده به خون کودکان و نوجوانان باید منتظر درو کردن طوفان باشد.

از اوائل مرداد ماه، سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران ترس از احتمال موج جدیدی از اعتراضات را بر زبان آورد.

حکومت اسلامی تمام  قوای خود را بسیج کرده است تا بتواند انقلابی را که زیر پوست جامعه نفس میکشد، مهار کند. موج بازداشت کنشگران گروه های اجتماعی در شهرهای مختلف استان های گیلان و کردستان، تهدید خانواده ها برای جلوگیری از مراسم سالگرد عزیزانشان، صدور احکام شدید و بی پایه در دادگاه ها، سیاست سرکوب در دانشگاه ها، به تعویق انداختن کلاس ها،احضار دانشجویان دانشگاه هایی چون امیر کبیر، خواجه نصیر و صنعتی شریف برای اخذ تعهد مبنی بر عدم شرکت در اعتراضات و عدم فعالیت در فضای مجازی ، تعلیق و اخراج اساتید شریف دانشگاه ها به جرم همراهی نکردن با حکومت،حمله به کانون وکلا بخاطر دفاع از حقیقت و برای سلب استقلال کامل از آنها، تخلیه خانه اندیشمندان ، تعطیل کردن سالن ها و اماکن ورزشی بمنظور جلوگیری از تجمع مردم و ده ها اقدام دیگر ، گویای وحشت و استیصال نظام اسلامی و بیانگر چهره داعشی آن است.

حکومت با سناریوی نخ نمای دست داشتن دشمن خارجی در اعتراضات به امنیتی کردن فضای تمام کشور پرداخته است تا جلو چمد صباحی بیشتر به زندگی ننگین خود ادامه بدهد.جمهوری اسلامی مثل همه حکومت های توتالیتر و خودکامگان تاریخ با هرگامی که برمیدارد از عقلانیت تهی میشود و به پایان خود نزدیک، اما جوانان جان بر کف به آغازچیدن میوه آزادی نزدیک تر میشوند و میدانند آینده ازآن آنان است.شماری از خانواده های کشته شدگان در پاسخ به این بازداشت ها، با انتشار متنی پاسخ حکومت رو به زوال اسلامی را چنین داده اند: “قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان”، پاسخی که ندای اکثریت ملت ایران است.

سازمانهای عضو پیمان همکاری، ضمن حمایت از مبارزات آزادی خواهانه شهروندان ایران، تلاش خواهند کرد رفتار و حشیانه حکام اسلامی با مردم ایران را  به اطلاع سازمانهای بین المللی و افکار عمومی جهانی برسانند. در هر جای جهان که هستیم، در هر شهر و خیابان یاد فرزندان نامور ایران را که بخاطر میهن جان خود را فدا کردند،گرامی میداریم و تداوم انقلاب زن- زندگی – آزادی را فریاد میکشیم.

سازمانهای پیمان همکاری: شورای مدیریت گذار، حزب مشروطه ایران( لیبرال دموکرات)، شورای ملی تصمیم، جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران، انجمن اتحاد برای آغازی نو و جنبش وحدت ملی ایرانیان.

 شنبه، 11 شهریور ماه  1402برابر با 2 سپتامیر 2023

.

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

رژیم تمامیت‌خواه ولایت فقیه وحشت‌زده تمام تلاش مذبوحانه خود را برای جلوگیری از بزرگداشت سالگشت و تداوم انقلاب «زن، زندگی، آزادی» بکار گرفته است. تهدیدها و مجازات‌ها را تشدید و عده‌ای از کنشگران را پیشگیرانه دستگیر کرده است. بر طبل ناامیدی می‌کوبد. اصلاح‌طلبان، اصلاح...

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

در آستانه سالگرد جنبش انقلابی زن زندگی آزادی مبارزان عرصه آزادی و دموکراسی در درون و بیرون ایران خود را برای نخستین سالگرد این انقلاب آماده می کنند. گروه‌ها و نهادهای جامعه مدنی، صنفی، احزاب و سازمانها سیاسی، خانواده جانباختگان راه آزادی و دادخواهان یکپارچه برای...

یاسمین عزیز همراه با آرزو ها و امیدها و تلاش‌های دختران وطنت پرواز کن.

یاسمین عزیز همراه با آرزو ها و امیدها و تلاش‌های دختران وطنت پرواز کن.

نوروز امسال بود که یاسمین مقبلی در مراسم نوروزی کاخ سفید سخنرانی کرد و از خاطراتش از هیجان‌هایش برای چیدن سفره هفت سین به همر اه برادرش گفت و مراسم نوروزی را به زیبایی برای رئیس جمهور امریکا و همسرش و مدعوین ترسیم کرد؛ از دختر کوچکش گفت که امسال برای رنگ کردن تخم مرغ...

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *