شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

از مبارزه جانبازان برای زندگی با عزت، دارو و درمان پشتیبانی می‌کنیم

2023-07-10

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

صبح شنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ عده‌ی زیادی از جانبازان و رزمندگان جنگ ایران و عراق به همراه خانواده‌هایشان با شعار «رزمندگانِ دیروز، گرسنگان امروز» در اعتراض به مشکلات معیشتی خود و بی‌اعتنایی مقامات و نهادهای حکومتی به مطالبات آنها، در مقابل ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران تجمع کردند. این شهروندان در اعتراض به دهک‌بندی جدید ناعادلانه و قطع یا کاهش کمک معیشت ماهانه و عدم تبدیل آن به حداقل حقوق و مزایای کارکنان دولت طبق قانون مصوب ششم توسعه این تجمع را برگزار کردند.

مجروحان جنگ ایران و عراق که شمار زیادی از آن‌ها در فقر و تنگدستی، مشکل تهیه داروهای مورد نیاز زندگی می‌کنند در سال‌های گذشته نیز بارها تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند.

نیروی‌های سرکوب رژیم با گاز اشک آور به تجمع مسالمت‌آمیز رزمندگان که اغلب جانبازان شیمیایی، سالخورده و بیمار بودند حمله نموده و شماری از آن‌ها را بازداشت کردند. تعدادی از آن‌ها که بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور و بر اثر شدت جراحات ناشی از ضرب و شتم مأموران یگان ویژه، دچار صدمات جسمی شده بودند به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

رژیم که جنایت ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر و مناطق اشغال شده، فرستادن رزمندگان به عملیات لو رفته و بخشیدن غرامت جنگی به اسلام‌گرایان عراقی را در کارنامه خود دارد، دست به جنایتی دیگر زد و جانبازان شیمیایی را بار دیگر با گاز اشک آور بمباران شیمیایی کرد.

بی‌شک این عزیزان جانباز به‌خوبی می‌دانند که اولویت خامنه‌ای و سرسپردگان ولایت مطلقه فقیه عزت و حفظ سلامت جانبازان و خانواده‌ی آنها نیست. تنها با گذار از حکومت اسلامی، کرامت انسانی و رفاه همه شهروندان ایران، از آن میان جانبازان، قابل حصول است.

شورای ملی تصمیم سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز جانبازان را به شدت محکوم می‌کند و از مردم آزاده ایران می‌خواهد از مبارزه جانبازان حمایت همه‌جانبه کنند. این عزیزان که سلامت و توان کارکردن خود را در دفاع از کشور از دست داده‌اند حق زندگی با عزت، دارو و درمان لازم را دارند.

پیش به سوی همبستگی سراسری برای گذار از جمهوری اسلامی

زن، زندگی، آزادی

شورای ملی تصمیم

۱۸ تیر ۱۴۰۲ – ۹ ژوئیه ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه کارگران زندانی رضا شهابی، داوود رضوی و حسن سعیدی، حکم اعدام شریفه محمدی باید فوری لغو شود

بیانیه کارگران زندانی رضا شهابی، داوود رضوی و حسن سعیدی، حکم اعدام شریفه محمدی باید فوری لغو شود

اخبار روز پنجشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۴ خبر اول سه تن از فعالین سرشناس کارگری و زندانی سندیکای اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار بیانیه مشترکی خواهان لغو فوری حکم اعدام شریفه محمدی شدند. رضا شهابی، داود رضوی و‌ حسن سعیدی در بیانیه خود نوشته اند: یقین داریم هیچ کارگر...

۱۶ زندانی سیاسی: حکم اعدام شریفه محمدی مقدمه احکام سنگین بعدی است

۱۶ زندانی سیاسی: حکم اعدام شریفه محمدی مقدمه احکام سنگین بعدی است

شانزده زن زندانی سیاسی با انتشار نامه‌ای از زندان اوین، صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری و حقوق زنان را پیش‌درآمد صدور احکام سنگین برای بقیه فعالان مدنی دانسته خواهان لغو این حکم شدند. در این نامه که روز سه‌شنبه ۱۹ تیر منتشر شد آمده است: «شریفه محمدی فعال...

بیانیه کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام علیه حکم شریفه محمدی: پاسخ نظام به مقاومت مردم، استفاده از ابزار اعدام است

بیانیه کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام علیه حکم شریفه محمدی: پاسخ نظام به مقاومت مردم، استفاده از ابزار اعدام است

زندانیان سیاسی چندین زندان در ایران که در کارزار سه‌شنبه‌های بدون اعدام فعال هستند معتقدند که جمهوری اسلامی هر گاه با مخالفت عمومی مردم در برابر دیکتاتوری‌اش روبه‌رو شده از ابزار اعدام به صورت گسترده‌تر استفاده کرده است. نمایش مشخصات تصویر شریفه محمدی، فعال کارگری ـ...

0 Comments

0 Comments