شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

از مبارزه جانبازان برای زندگی با عزت، دارو و درمان پشتیبانی می‌کنیم

2023-07-10

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

صبح شنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ عده‌ی زیادی از جانبازان و رزمندگان جنگ ایران و عراق به همراه خانواده‌هایشان با شعار «رزمندگانِ دیروز، گرسنگان امروز» در اعتراض به مشکلات معیشتی خود و بی‌اعتنایی مقامات و نهادهای حکومتی به مطالبات آنها، در مقابل ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران تجمع کردند. این شهروندان در اعتراض به دهک‌بندی جدید ناعادلانه و قطع یا کاهش کمک معیشت ماهانه و عدم تبدیل آن به حداقل حقوق و مزایای کارکنان دولت طبق قانون مصوب ششم توسعه این تجمع را برگزار کردند.

مجروحان جنگ ایران و عراق که شمار زیادی از آن‌ها در فقر و تنگدستی، مشکل تهیه داروهای مورد نیاز زندگی می‌کنند در سال‌های گذشته نیز بارها تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند.

نیروی‌های سرکوب رژیم با گاز اشک آور به تجمع مسالمت‌آمیز رزمندگان که اغلب جانبازان شیمیایی، سالخورده و بیمار بودند حمله نموده و شماری از آن‌ها را بازداشت کردند. تعدادی از آن‌ها که بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور و بر اثر شدت جراحات ناشی از ضرب و شتم مأموران یگان ویژه، دچار صدمات جسمی شده بودند به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

رژیم که جنایت ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر و مناطق اشغال شده، فرستادن رزمندگان به عملیات لو رفته و بخشیدن غرامت جنگی به اسلام‌گرایان عراقی را در کارنامه خود دارد، دست به جنایتی دیگر زد و جانبازان شیمیایی را بار دیگر با گاز اشک آور بمباران شیمیایی کرد.

بی‌شک این عزیزان جانباز به‌خوبی می‌دانند که اولویت خامنه‌ای و سرسپردگان ولایت مطلقه فقیه عزت و حفظ سلامت جانبازان و خانواده‌ی آنها نیست. تنها با گذار از حکومت اسلامی، کرامت انسانی و رفاه همه شهروندان ایران، از آن میان جانبازان، قابل حصول است.

شورای ملی تصمیم سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز جانبازان را به شدت محکوم می‌کند و از مردم آزاده ایران می‌خواهد از مبارزه جانبازان حمایت همه‌جانبه کنند. این عزیزان که سلامت و توان کارکردن خود را در دفاع از کشور از دست داده‌اند حق زندگی با عزت، دارو و درمان لازم را دارند.

پیش به سوی همبستگی سراسری برای گذار از جمهوری اسلامی

زن، زندگی، آزادی

شورای ملی تصمیم

۱۸ تیر ۱۴۰۲ – ۹ ژوئیه ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

دهه‌ی قیام، از ۱۵ تا ۲۵ شهریور را با شور و شکوه بیکران برگزار کنیم

رژیم تمامیت‌خواه ولایت فقیه وحشت‌زده تمام تلاش مذبوحانه خود را برای جلوگیری از بزرگداشت سالگشت و تداوم انقلاب «زن، زندگی، آزادی» بکار گرفته است. تهدیدها و مجازات‌ها را تشدید و عده‌ای از کنشگران را پیشگیرانه دستگیر کرده است. بر طبل ناامیدی می‌کوبد. اصلاح‌طلبان، اصلاح...

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

از فراخوان احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران دررابطه با اعتصاب عمومی ۲۵ شهریور پشتیبانی می‌کنیم

در آستانه سالگرد جنبش انقلابی زن زندگی آزادی مبارزان عرصه آزادی و دموکراسی در درون و بیرون ایران خود را برای نخستین سالگرد این انقلاب آماده می کنند. گروه‌ها و نهادهای جامعه مدنی، صنفی، احزاب و سازمانها سیاسی، خانواده جانباختگان راه آزادی و دادخواهان یکپارچه برای...

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد “انقلاب ژینا

وحشت جمهوری اسلامی از مردم در آستانه سالگرد "انقلاب ژینا   یک سال پیش در چنین روزهایی، پس از قتل حکومتی ژینا- مهسا امینی، بذر شعار زن – زندگی- آزادی در سراسر ایران به بار نشست، گل داد و جانمایه جنبشی گشت که مرزها را در نوردید و جهانی شد. پیشاهنگ این انقلاب بزرگ تاریخی...

0 Comments

0 Comments