شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

از مبارزه جانبازان برای زندگی با عزت، دارو و درمان پشتیبانی می‌کنیم

2023-07-10

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

صبح شنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ عده‌ی زیادی از جانبازان و رزمندگان جنگ ایران و عراق به همراه خانواده‌هایشان با شعار «رزمندگانِ دیروز، گرسنگان امروز» در اعتراض به مشکلات معیشتی خود و بی‌اعتنایی مقامات و نهادهای حکومتی به مطالبات آنها، در مقابل ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران تجمع کردند. این شهروندان در اعتراض به دهک‌بندی جدید ناعادلانه و قطع یا کاهش کمک معیشت ماهانه و عدم تبدیل آن به حداقل حقوق و مزایای کارکنان دولت طبق قانون مصوب ششم توسعه این تجمع را برگزار کردند.

مجروحان جنگ ایران و عراق که شمار زیادی از آن‌ها در فقر و تنگدستی، مشکل تهیه داروهای مورد نیاز زندگی می‌کنند در سال‌های گذشته نیز بارها تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند.

نیروی‌های سرکوب رژیم با گاز اشک آور به تجمع مسالمت‌آمیز رزمندگان که اغلب جانبازان شیمیایی، سالخورده و بیمار بودند حمله نموده و شماری از آن‌ها را بازداشت کردند. تعدادی از آن‌ها که بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور و بر اثر شدت جراحات ناشی از ضرب و شتم مأموران یگان ویژه، دچار صدمات جسمی شده بودند به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

رژیم که جنایت ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر و مناطق اشغال شده، فرستادن رزمندگان به عملیات لو رفته و بخشیدن غرامت جنگی به اسلام‌گرایان عراقی را در کارنامه خود دارد، دست به جنایتی دیگر زد و جانبازان شیمیایی را بار دیگر با گاز اشک آور بمباران شیمیایی کرد.

بی‌شک این عزیزان جانباز به‌خوبی می‌دانند که اولویت خامنه‌ای و سرسپردگان ولایت مطلقه فقیه عزت و حفظ سلامت جانبازان و خانواده‌ی آنها نیست. تنها با گذار از حکومت اسلامی، کرامت انسانی و رفاه همه شهروندان ایران، از آن میان جانبازان، قابل حصول است.

شورای ملی تصمیم سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز جانبازان را به شدت محکوم می‌کند و از مردم آزاده ایران می‌خواهد از مبارزه جانبازان حمایت همه‌جانبه کنند. این عزیزان که سلامت و توان کارکردن خود را در دفاع از کشور از دست داده‌اند حق زندگی با عزت، دارو و درمان لازم را دارند.

پیش به سوی همبستگی سراسری برای گذار از جمهوری اسلامی

زن، زندگی، آزادی

شورای ملی تصمیم

۱۸ تیر ۱۴۰۲ – ۹ ژوئیه ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

دهها سازمان حقوق بشری ایرانی و خارجی طی یک فراخوان عمومی از سازمان ملل خواستند که «یک نهاد سازمان ملل نباید شریک اعدامهای مواد مخدر باشد». این مضمون اشاره دارد به نهادهای بین المللی که همچنان با نهادهای جمهوری اسلامی در کاهش بحران مواد مخدر همکاری می کنند بدون آنکه...

یادی از کنش گران مدنی

یادی از کنش گران مدنی

کشمکش حکومت سرکوب با فعالین رشید محیط زیست شورای ملی تصمیم از راست به چپ: امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، حجت کرمانی (وکیل دادگستری) طاهر قدیریان، سام رجبی، نیلوفر بیانی و عبدالرضا کوهپایه سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، هومن جوکار، مراد طاهباز، طاهر قدیریان،...

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ (۱۸ مارس ۲۰۲۴)  نشستی ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد. این نشست به منظور بررسی نقض گسترده حقوق بشر در ایران و افزایش فشار بین‌المللی بر جمهوری اسلامی برای بهبود وضعیت حقوق بشر در...

0 Comments

0 Comments