شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

ترور دو عضو حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان عراق – آژانس خبررسانی کُردپا

2023-07-07

Comments

بامداد جمعه شانزدهم تیرماه، دو عضو حزب دمکرات کردستان ایران به نام‌های “لقمان آجی” و “عادل (سرباز) مهاجر” توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق ترور شدند.

حزب دمکرات کردستان ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده که بامداد جمعه شانزدهم تیرماه چند تن از اعضای حزب به مناطق اطراف روستای “هەڵشۆ” از توابع شهر قلعەدزه رفته بودند که این دو عضو حزب توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران ترور شده‌اند.

حزب دمکرات کردستان ایران ضمن محکومیت این عمل ترورآمیز جمهوری اسلامی، در بیانیە خود تأکید کردە است؛ ماشین ترور جمهوری اسلامی علیە فعالین سیاسی کاراتر از گذشتە در حال برنامەریزی و ضربەزدن است.

همچنین حزب مذکور از طرفین حکومت عراق و اقلیم کردستان درخواست کردە کە در مقابل اعمال تروریستانە جمهوری اسلامی موضع بگیرند.

مردادماه ١٤٠٠ نیز، موسی باباخانی، عضو رهبری حزب دمکرات در هتل “گل سلیمانیە” در شهر اربیل توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران ترور شد.

از سال ١٣٥٩ تاکنون صدها عضو و پیشمرگه احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران از جمله اعضای رهبری احزاب کُرد از سوی جمهوری اسلامی ایران در عراق، اقلیم کردستان، ترکیه و اروپا ترور شده‌اند.

آژانس خبررسانی کُردپا

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

گزارش ماهانه هرانا؛

گزارش ماهانه هرانا؛

نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر «آنچه در زیر می آید بخشی از گزارش ماهانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) است. که گروه خبر به دلیل حجم زیاد، اقدام به انتشار بخشهایی از این گزارش می کند. مردادماه ۱۴۰۲ خلاصه آنچه گذشت: اخبار نقض حقوق بشر در مردادماه ۱۴۰۲با قریب به...

مروری بر مطالب تحلیلی مرتبط با سالگرد جنبش زن زندگی آزادی

مروری بر مطالب تحلیلی مرتبط با سالگرد جنبش زن زندگی آزادی

برای فهم درست از وقایعی که در مناسبت سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی و قتل دختر ایران «مهسا (ژینا) امینی» که در بیدادگاه نهادهای نظامی رژیم جمهوری اسلامی صورت گرفت، نیاز به واکافی و مداقعه در سطوح مختلف خبری است. تا جوششی که در زیر پوسته جنبش در حال قلیان است، بالا بیاید...

گزارش خبری از  امنیتی شدن شهرهای کرد نشین در آستانه سالگرد مهسا (ژینا) و انقلاب زن زندگی آزادی

گزارش خبری از امنیتی شدن شهرهای کرد نشین در آستانه سالگرد مهسا (ژینا) و انقلاب زن زندگی آزادی

««سایت «کرد نت» به نقل از اهالی مناطق کردنشین از نصب دوربین های امنیتی و تهدید کسبه و بازاریان و هم زمان گشت زنی نیروهای سرکوب در مناطق مشخص خبر می دهند. با توجه به اهمیت این موضوع «گروه خبر کمیسیون رسانه شورای ملی تصمیم» اقدام به بازنشر این خبر می نماید.»»  ...

0 Comments

0 Comments