شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

ترور دو عضو حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان عراق – آژانس خبررسانی کُردپا

2023-07-07

نوشته ای دیگر از ... the writer

Comments

بامداد جمعه شانزدهم تیرماه، دو عضو حزب دمکرات کردستان ایران به نام‌های “لقمان آجی” و “عادل (سرباز) مهاجر” توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق ترور شدند.

حزب دمکرات کردستان ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده که بامداد جمعه شانزدهم تیرماه چند تن از اعضای حزب به مناطق اطراف روستای “هەڵشۆ” از توابع شهر قلعەدزه رفته بودند که این دو عضو حزب توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران ترور شده‌اند.

حزب دمکرات کردستان ایران ضمن محکومیت این عمل ترورآمیز جمهوری اسلامی، در بیانیە خود تأکید کردە است؛ ماشین ترور جمهوری اسلامی علیە فعالین سیاسی کاراتر از گذشتە در حال برنامەریزی و ضربەزدن است.

همچنین حزب مذکور از طرفین حکومت عراق و اقلیم کردستان درخواست کردە کە در مقابل اعمال تروریستانە جمهوری اسلامی موضع بگیرند.

مردادماه ١٤٠٠ نیز، موسی باباخانی، عضو رهبری حزب دمکرات در هتل “گل سلیمانیە” در شهر اربیل توسط عوامل جمهوری اسلامی ایران ترور شد.

از سال ١٣٥٩ تاکنون صدها عضو و پیشمرگه احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران از جمله اعضای رهبری احزاب کُرد از سوی جمهوری اسلامی ایران در عراق، اقلیم کردستان، ترکیه و اروپا ترور شده‌اند.

آژانس خبررسانی کُردپا

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

سال ۱۴۰۳ جمهوری اسلامی به تاریخ می پیوندد؟!

سال ۱۴۰۳ جمهوری اسلامی به تاریخ می پیوندد؟!

سالی پر از چالش، احتمال وقوع تحولات بزرگ و سرنوشت‌ساز برای جمهوری اسلامی تفسیر خبر هفته ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ تشدید حملات اسرائیل به مجامع اعضای سپاه پاسدران جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی بی وقفه در دوهفته اول سال ۱۴۰۳ ادامه داشته است. هم امروز (۱۳ فروردین) بیش از ۶...

گزارش خبری

گزارش خبری

فهم مردم ایران از دو گزاره فرهنگی ملیت و مذهب که هم اکنون در تضاد هم قرار دارند و مبانی پایه منتسب حاکی از آن است که مردم ایران پس از انقلاب مهسا به این نتیجه رسیده اند که کلا عطای مذهب را به لقای اش ببخشند و تلاش نمایند تا مبانی فرهنگی ملیت را پس از ۴۵ سال دوباره...

گزارش ماهانه خبرگزاری هرانا ؛

گزارش ماهانه خبرگزاری هرانا ؛

نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر بهمن ۱۴۰۲ – آنچه در پی می‌آید گزارش ماهانه و اجمالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره زمانی بهمن ماه ۱۴۰۲ است که به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر (هرانا) در ایران تهیه شده است، این گزارش تصویری گسترده و تکان‌دهنده از...

0 Comments

0 Comments