شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

خانواده ها و نهادهای دادخواه ایران به هم بپیوندیم

2023-06-25

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم متشکل از نمایندگان خانواده های قربانیان رژیم اسلامی حاکم بر ایران با نحله های فکری گوناگون و بدون دخالت دادن تعلقات سیاسی، تشکیلاتی و مرامی، از همه شما ستمدیدگان دادخواه اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست میکند برای هموار کردن راه پیروزی انقلاب زن، زندگی، آزادی و تحویل جنایتکاران علیه بشریت در ایران به محاکم بین المللی، به هم بپیوندیم تا بتوانیم:

۱- شبکه بزرگ دادخواهان را سامان دهیم.

۲- دادخواه کشتار جانباختگان راه آزادی و اجرای عدالت بر علیه قاتلان آن ها در ایران باشیم.

۳-  دادخواه عمر سپری شده آزادیخواهان و برابری طلبان در زندانهای رژیم اسلامی حاکم بر ایران پس از صدور احکام فرمایشی در بیدادگاه های حاکمان شویم.

۴- بتوانیم به‌عنوان بخش بزرگی از نیروی سترگ ملت ایران برای سرنگونی رژیم ستمگر، اهریمنی و فاشیست اسلامی که ایران را به تباهی کشانده است متحد باشیم.

۵- ما خانواده‌های دادخواه که بیشترین آسیب و صدمه را از اعدام  و شکنجه دیده‌ایم، خواهان لغو حکم اعدام  و شکنجه، تحت عناوین حد، تعزیر و نیز جرم انگاری شکنجه های سپید و سیاه در روند رسیدگی به اتهامات  بازداشت‌شدگان باشیم.

۶ – خواهان عدالت انتقالی شفاف شویم تا با حسابرسی عمومی از ناقضان حقوق بشر، امکان جلوگیری از تکرار جنایات و نقض حقوق بشر در آینده فراهم گردد.

۷ –  و سرانجام بتوانیم پس از سرنگونی رژیم، ساختاری متعهد به اعلامیه جهانی حقوق بشر در ایران بسازیم.

براین اساس بیاییم برای رسیدن به جامعه‌ای بدون خشونت و اعدام و پایان دادن به قدرت حکومت اسلامی که حتی قبل از رسیدن به قدرت تا کنون دست به خشونت و کشتار مردم ایران ‌زده است، به هم بپیوندیم.

کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم

۳ تیرماه  ۱۴۰۲ برابر ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳

 

برای تماس با کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم:

ایمیل: Justicecomission@shora.org

تلفن : 0046707202606

 

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

شادباش عدم حضور گسترده در انتخابات فرمایشی خبرگان و مجلس حکومت اسلامی

شادباش عدم حضور گسترده در انتخابات فرمایشی خبرگان و مجلس حکومت اسلامی

در نخستین انتخابات پس از انقلاب «زن، زندگی، آزادی» و  پس از ۴۴ سال حکومت تمامیت‌خواه، برای نخستین بار بود که اکثریت مردم بطور آشکار از شرکت در انتخابات دوری جستند و پائین‌ترین مشارکت تاریخ رژیم اسلامی را رقم زدند. حضور پررنگ مردم در پویش «نه به انتخابات»...

حضور در انتخابات: تائید سرکوب و کشتار مردم ایران توسط رژیم اسلامی است

حضور در انتخابات: تائید سرکوب و کشتار مردم ایران توسط رژیم اسلامی است

شورای ملی تصمیم همگام با تمامی کنشگران میدانی و خانواده های داغدار، دادخواه و زندانیان سیاسی، صنفی و مدنی که به دلایل واهی توسط جمهوری اسلامی سرکوب گشته اند، اعلام میداریم که در انتخابات انتصابی، فرمایشی، نمایشی، هدایت شده و نامشروع نهادهای قدرت جمهوری اسلامی که برای...

دوم اسفند روز «زبان مادری» مبارک باد

دوم اسفند روز «زبان مادری» مبارک باد

در تقویم جهانی ۲۱ فوریه برابر با دوم اسفند روزی است که از طرف یونسکو به عنوان «روز جهانی زبان مادری» نامگذاری شده‌است. هدف از این روز ترویج چند زبانی به عنوان یک ابزار حیاتی برای روابط اجتماعی و توسعه جهانی عنوان شده است. به گفته سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان...

0 Comments

0 Comments