شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

در وحشت از خیزشی پرتوان‌تر، رژیم سرکوب‌ها را گسترش می‌دهد

2023-06-12

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

انقلاب «زن، زندگی، آزادی» دستاوردهای بزرگی داشته است، اما اصلی ترین برنامه آن یعنی سرنگونی رژیم و نیل به زندگی بهتر هنوز عملی نشده است. پس انتظار خیزش‌های پرتوان‌تر می‌رود. در وحشت از خیزش گسترده‌ترِ آتی و همگامی تشکل‌های سیاسی، صنفی و مدنی، و نیز نافرمانی مدنی گسترده‌ی توده‌ها، رژیم سرکوب‌های گسترده‌ای را سازمان داده است:

مأموران امنیتی جمهوری اسلامی در جریان مراسم زادروز کیان پیرفلک در ایذه، پویا مولایی‌راد از بستگان مادر کیان زینب مولایی‌راد، را به قتل ‌رسانند.

دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی فشارها بر معلمان را به روش‌های مختلف تشدید کرده‌اند و هشت نفر از معلمان معترض را در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز محاکمه می‌کنند.

نیروهای وزارت اطلاعات، بیش از ۳۰ نفر از اعضای خانواده‌های دادخواه سنندج، دیواندره و دهگلان را که به دیدار خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات ۱۴۰۱ در سقز و بوکان رفته بودند در راه بازگشت، بازداشت کرده‌اند و به مکانی نامعلومی برده‌اند.

شعبه یکم بازپرسی دادسرای امنیت به دنبال محکوم کردن دو زندانی سیاسی در زندان اوین، سعید مدنی و حسین رزاق را برای مشارکت در کنفرانس مجازی «نجات ایران» با اتهام‌های واهی و جدید است.

رژیم به بازبینی لایحه «عفاف و حجاب» پرداخته مجازات‌های سخت‌تری اعمال می‌کند و در دانشگاه‌ها در افزون بر حراست ابزاری دیگری برای سرکوب دانشجویان به ‌نام «کمیته‌های اخلاق و حجاب» تشکیل می‌دهد.

سرکوب در بلوچستان رزمنده ادامه دارد و به نیروهای ضد مردمی مسلح و مستقر در کردستان آماده باش داده و همه نیروهای بومی رژیم به گردان‌های عملیاتی عودت داده شدند.

  • ما تشدید سرکوب‌ها به ویژه سرکوب خانواده‌های دادخواه، مردم بلوچستان و کردستان را شدیدا محکوم می‌کنیم.
  • از مردم ایران می‌خواهیم بیش از پیش صف مبارزه متحد خود علیه رژیم را فشرده‌تر و گسترده‌تر نمایند، تشکل‌های سیاسی، صنفی، مدنی به مبارزه مردم برای گذار از جمهوری اسلامی بپیوندند. زیرا رژیم نه اراده و نه توان برآوردن خواست‌های آنها را دارد.
  • از مردم می‌خواهیم با نافرمانی مدنی گسترده و هوشمند رژیم را بیش از پیش منزوی و تضعیف کنند.
  • از نیروهای مسلح می‌خواهیم، نیروی مسلح خامنه‌ای و رئیسی نباشند، بلکه نیروی مسلح مردم ایران باشند و اسلحه‌های خود را برای حفظ مرزها و مردم ایران بکار گیرند نه بر علیه مردم ایران و در حمایت از خامنه‌ای و دار و دسته ضدمردمی و ضدایرانی او.

پاینده و سرفراز باد ایرانی آباد و آزاد

زن زندگی آزادی

شورای ملی تصمیم

۲۱ خرداد ۱۴۰۲ – ۱۱ ژوئن ۲۰۲۳

 

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

از تحصن و اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت می کنیم

از تحصن و اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت می کنیم

در پی اعدام محمد قبادلو و فرهاد سلیمی، دو زندانی سیاسی، بخشی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در بند زنان زندان قزل الحصار اعلام کردند که « زنان زندانی برای زنده نگه داشتن نام اعدام شدگان و برای زنده ماندن صدها انسانی که در زندانهای جمهوری اسلامی در سراسر کشور در صف...

حمایت کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم

حمایت کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم

از اعتصاب سراسری در اعتراض به اعدام ۴ زندانی سیاس به نام نامی زن زندگی آزادی هم میهنان گرامی به دنبال فراخوان اعتصاب سراسری در اعتراض به اعدام ۴ جوان کرد هموطن، ما خانواده های دادخواه عضوکمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم، همراه با دیگر اعضا ضمن همدردی و تسلیت به...

بیانیه کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم

بیانیه کمیسیون دادخواهی شورای ملی تصمیم

در حمایت از اعتصاب غذای زنان زندانی سیاسی و اجتماعی بنام جوانان جان‌باخته راه آزادی ایران هم میهنان گرامی قتل دولتی و فرا قضایی محمد قبادلو وفرهاد سلیمی  موجی از خشم و نفرت را در بین ایرانیان مخالف رژیم  ایجاد کرده است، از جمله ۶۱ نفر از زنان زندانی سیاسی و...

0 Comments

0 Comments