شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

خانواده‌های دادخواه داخل ایران خواهان توقف احکام اعدام شدند

2023-05-29

Comments

بیش از هشتاد نفر از اعضای خانواده‌های دادخواه داخل ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات جمهوری اسلامی طی چهل و چهار سال گذشته، خواستار توقف احکام اعدام شدند.

متن بیانیه و اسامی امضاکنندگان به شرح زیر است:

به اعدام عزیزانمان پایان دهید!

بیش از چهل و سه سال است که زخم عمیق اعدام و کشتن انسانها بنا به احکام دولتی تن و بدن جامعه ما را خنجر میزند و هر روز زخم عمیق تری بر جانمان می‌افکند.

کشتن انسانها فقط به احکام اعدام محدود نمیشود و در هر دوره‌ای با کشتن انسانهای بیگناه در خیابان تنها به جرم اعتراض و برای مقابله با حق‌خواهی مردم تحت ستم و تبعیض و برای ایجاد جو رعب و  وحشت بسیاری از خانواده‌ها را داغدار کرده و به صف دادخواهان کشانده است.

و امروز شاهد موج وسیع اعدام به عناوین مختلف در انتقام‌گیری از مردم معترض که با فریاد حق‌خواهی زن زندگی آزادی به خیابان آمده‌اند، هستیم.

ما خانواده‌های دادخواه که زخم عمیق از دست دادن عزیزانمان را چه در خیابان و چه در چوبه‌های دار، بر تن و روحمان داریم، فریاد میزنیم اعدام و کشتن انسانها را متوقف کنید.   همه احکام اعدام را فورا لغو کنید. اعدام به هر عنوان و هر جرمی باید متوقف شود. دیگر نمیگذاریم عزیزانمان  را بکشید.

ما دادخواهان از شما انسانهای شریف و همه تشکلهای مطالباتی و  همه نهادهای مدافع حقوق انسان  در سراسر دنیا میخواهیم برای لغو احکام اعدام و نجات جان عزیزانمان با ما همصدا شوید و از هر راهی که میتوانید برای  توقف احکام اعدام در ایران تلاش کنید. همانطور که بارها گفته‌ایم ما همه با هم هستیم و متحد و یکصدا خواهان لغو احکام اعدام هستیم. اعدام نکنید.

۱-پروانه آل بویه
۲-فرزانه محجوب
۳-جابر نجفی
۴-محمد علی نوری
۵-حوریه فرج زاده طارانی
۶-ماشالله کرمی
۷-راحله راحمی پور
۸-اکرم مصباح
۹-منصوره خسروشاهی
۱۰فاطمه مهدی زاده
۱۱-شهرام مجدم
۱۲-فرشته مجدم
۱۳’فایزه مجدم
۱۴-مهناز کرمی
۱۵-سکینه احمدی
۱۶-علی کتابدار
۱۷-مرتضی دامور
۱۸_فرشته جهانگیری
۱۹-مهدی شهبازی
۲۰-رضا سلمان زاده
۲۱-بی بی زهرا بختیاری
۲۲-صبا بختیاری
۲۳-مهرداد بختیاری
۲۴-آصف بختیاری
۲۵-احترام شکوری
۲۶-ناهید خداجو دادخواه
۲۷-ثریا یوسفی
۲۸-اکرم نقابی
۲۹-خدیجه مقدم
۳۰-اکرم نوری
۳۱-‘مهین نوری
۳۲-خیرالله نوری
۳۳-نینا موسوی
۳۴-ارغوان موسوی
۳۵-مریم عینی
۳۶-حسین موسوی
۳۷-میترا ابراهیمی
۳۸-دنیز توپچی
۳۹-زهرا سرحدی زاده
۴۰-فاطمه سرحدی زاده
۴۱-مرسده معنوی  پرست
۴۲-مژگان معنوی پرست
۴۳-مجید معنوی پرست
۴۴-شیدا رجبی
۴۵-نسیم کلهری
۴۶-بشیر معنوی پرست
۴۷-هما کلهری
۴۸-همایون کلهری
۴۹-مه روز کلهری
۵۰-نیکو نیکویی
۵۱-فرزانه برزه کار
۵۲-اقدس رضایی
۵۳-مرضیه مقدم
۵۴-پیمان رضایی
۵۵-جیران احمدی
۵۶-هما وفا
۵۷-سیماوفا
۵۸-اکرم عبدوس
۵۹-عباس خدا دادی
۶۰-سمین خدا دادی
۶۱-حمید گوثری
۶۲-اکرم کوثری
۶۳-معصومه نایب
۶۴-مسعود شکاری
۶۵-لیلا سیف اللهی
۶۶-پروانه راد
۶۷-ناهید صائب فر
۶۸-اکرم نصیریان
۶۹-محبوبه کرمی
۷۰-زهرا رفیعی
۷۱-نیلی معارفی.
۷۲-عبدالله معارفی.
۷۳-اکبرمعارفی
۷۴-سمیرا فرهادی
۷۵-علی فرهادی
۷۶-اصغر فرهادی
۷۷-فاطمه مجتبایی نیاکی
۷۸-شیرین سلیمی
۷۹-نصرت فرهادی
۸۰-ارین شیر بیشه
۸۱-محمد کریم بیگی
۸۲-محبوبه رمضانی

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

” سونامی خودکشی” قابلِ پیشگیری ست.

” سونامی خودکشی” قابلِ پیشگیری ست.

مسعود نقره کار 1 بخش بزرگی از خودکشی ها در ایران به علتِ فشارهای حکومتی و دیگر عوامل محیطی و اجتماعی هستند، عواملی که حکومت اسلامی در بروز و گسترش و شیوع آن ها نقش تعیین کننده داشته و دارد. برخوردهای ضد انسانی و خشن با جوانان و ایجاد محدودیت در زمینه های مختلف زندگی...

ناگفته های جنبش سیاسی در عدم توان گذار از جمهوری اسلامی

ناگفته های جنبش سیاسی در عدم توان گذار از جمهوری اسلامی

سروش آزادی صدها هزار نفر از نیروهای سیاسی در فواصل سرکوبهای پنج دهه اخیر جمهوری اسلامی به خارج از کشور مهاجرت کرده اند. اگر این حجم از نیروی انسانی نخبه و در عین حال مخالف که از تجربه بالای ساختاری برخوردارند و مخالف یک حکومت تمامیت خواه بودند، در هر کشوری وجود داشت،...

آسیب شناسی جنبش انقلابی زن زندگی آزادی:

آسیب شناسی جنبش انقلابی زن زندگی آزادی:

دلایل نادیده انگاری مشروعیت سیاسی اپوزیسیون در جنبش اجتماعی (اول) در زمینه‌ی سیاست و اجتماع، بحث‌های مربوط به مشروعیت سیاسی و جایگاه اپوزیسیون به عنوان یکی از اجزای اساسی نظام دموکراتیک، از مباحث پیچیده و مهم به ‌شمار می‌آید. مفهوم مشروعیت سیاسی تأثیر مهمی بر تعاملات...

0 Comments

0 Comments