شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” : «ماشین کشتار جمهوری اسلامی باید متوقف شود»

2023-05-13

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

ضرورت همبستگی دموکراسی‌خواهان برای توقف ماشین جمهوری اعدام و مرگ

بر اساس آخرین گزارش سازمان حقوق بشر ایران در ظرف ۱۶ روز گذشته ۶۶ تفر در ایران اعدام شده اند و از آغاز سال میلادی جاری تا کنون این رقم به ۲۱۸ نفر رسیده است.در سال میلادی گذشته هم جمهوری مرگ و اعدام اسلامی طبق آمار ارائه شده جان ۵۸۲ نفر از شهروندان ایران را گرفته که تنها در مورد ۷۱ نفر آنها اطلاع رسانی شده بود و اکثریت بزرگ این اعدام ها در سکوت مقامات قضایی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری “حال وش” در سال ۱۴۰۱ تنها در بلوچستان ۱۸۲ نفر اعدام و ۲۸۸ نفر توسط گروه های حکومت اسلامی یه قتل رسیده اند. جمهوری اسلامی در تمام سالهای گذشته در کنار چین رکورددار اعدام بوده و هر ساله بخاطر نقض حقوق بشر توسط سازمانهای حقوق بشر جهانی محکوم شده است.

انقلاب زن زندگی آزادی، اقتدار رزیم اسلامی را در هم شکست. جمهوری اسلامی درمانده از مهار انقلاب، برای متوقف کردن جنبش اعتراضی مردم به فرمان ولی امر و اتاق فکر نظام با داس مرگ در دست به جان جوانان سرزمین ما افتاده تا شاید بتواند با اعدام آنها مانع پیروزی این انقلاب بشود.

حکومت اسلامی تلاش می کند با استراتژی ایجاد وحشت، تحقیرشدگی و شکستن ابهت نظام را در مقابل نافرمانی و رژه پیروزمند زنان ایرانی علیه حجاب اجباری در خیابان های ایران جبران کند و به هوادارانش روحیه بدهد.

این اشتباه بزرگ محاسباتی نظام، سقوط آنرا نزدیک تر خواهد کرد. بازداشت ده ها هزار نفر از جوانان کشور، کشتن بیش از شصت کودک، تجاوز به زنان و جوانان در زندانها توسط ماموران امنیتی و هزاران زخمی نتوانسته است خللی در اراده بزرگ مردم ابران در گذر از نظام پدبد آورد.

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” ضمن ابراز همدردی با همه خانواده های دردمند ،از همه ایرانیان آزاده دعوت می کنند علیه حکم غیر انسانی اعدام بپا خیزند. همبستگی همه نیروهای دموکراسی خواه شرط ضرور برای توقف ماشین کشتار رژیم اسلامی، نجات زندگی و لغو حکم غیر انسانی اعدام در ایران آینده است.

پیش بسوی “همبستگی” برای نجات ایران!

نه به اعدام، نه به جمهوری اسلامی!

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سازمانهای عضو “پبمان همکاری”:

  • شورای مدیریت گذار

  • حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکراسی)

  • شورای ملی تصمیم

  • انجمن اتحاد برای آغازی نو

  • جمعیت سوسیال دمکراسی برای ایران

  • جنبش وحدت ملی ایرانیان

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

کشتار وحشیانه  معترضان به دست آدم کشان حرفه ای خامنه ای در تاریخ هر ملتی روزهایی وجود دارند که آغازگر فصل جدیدی در زندگی اجتماعی مردم آن دیارهستند و در حافظه جمعی ثبت و ماندگار میشوند. آبان خونین 98 ، نقطه عطفی است در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران در گذار...

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

تاریخ جنبش‌های براندازی نشان می‌دهد، جنبش هربار با توانی بیش از پیش، تا سرنگونی کامل حکومت اسلامی و برقراری نظامی دموکراتیک و سکولار ادامه خواهد یافت. در بستر این کابوس حکومت اسلامی، آزار، شکنجه، ضرب و جرح زندانیان و تهدید مردم را تشدید کرده است. اعدام‌ها به‌ویژه در...

پیش‌نویس سند شورای ملی تصمیم در رابطه با نیروهای نظامی- امنیتی و اطلاعاتی

پیش‌نویس سند شورای ملی تصمیم در رابطه با نیروهای نظامی- امنیتی و اطلاعاتی

 ۱–رهبران و خائنین به ملت و کشور با هر منصب و جایگاهی پس از جمهوری اسلامی در دادگاه صالحه محاکمه می شوند.تبصره: شورای ملی تصمیم بر این امر تاکید می‌کند که مخالف هر گونه اعدام است۰ ۲– سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سپاه منحل خواهند شد۰    ۳– کسانی که...

0 Comments

0 Comments