شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” : «ماشین کشتار جمهوری اسلامی باید متوقف شود»

2023-05-13

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

ضرورت همبستگی دموکراسی‌خواهان برای توقف ماشین جمهوری اعدام و مرگ

بر اساس آخرین گزارش سازمان حقوق بشر ایران در ظرف ۱۶ روز گذشته ۶۶ تفر در ایران اعدام شده اند و از آغاز سال میلادی جاری تا کنون این رقم به ۲۱۸ نفر رسیده است.در سال میلادی گذشته هم جمهوری مرگ و اعدام اسلامی طبق آمار ارائه شده جان ۵۸۲ نفر از شهروندان ایران را گرفته که تنها در مورد ۷۱ نفر آنها اطلاع رسانی شده بود و اکثریت بزرگ این اعدام ها در سکوت مقامات قضایی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری “حال وش” در سال ۱۴۰۱ تنها در بلوچستان ۱۸۲ نفر اعدام و ۲۸۸ نفر توسط گروه های حکومت اسلامی یه قتل رسیده اند. جمهوری اسلامی در تمام سالهای گذشته در کنار چین رکورددار اعدام بوده و هر ساله بخاطر نقض حقوق بشر توسط سازمانهای حقوق بشر جهانی محکوم شده است.

انقلاب زن زندگی آزادی، اقتدار رزیم اسلامی را در هم شکست. جمهوری اسلامی درمانده از مهار انقلاب، برای متوقف کردن جنبش اعتراضی مردم به فرمان ولی امر و اتاق فکر نظام با داس مرگ در دست به جان جوانان سرزمین ما افتاده تا شاید بتواند با اعدام آنها مانع پیروزی این انقلاب بشود.

حکومت اسلامی تلاش می کند با استراتژی ایجاد وحشت، تحقیرشدگی و شکستن ابهت نظام را در مقابل نافرمانی و رژه پیروزمند زنان ایرانی علیه حجاب اجباری در خیابان های ایران جبران کند و به هوادارانش روحیه بدهد.

این اشتباه بزرگ محاسباتی نظام، سقوط آنرا نزدیک تر خواهد کرد. بازداشت ده ها هزار نفر از جوانان کشور، کشتن بیش از شصت کودک، تجاوز به زنان و جوانان در زندانها توسط ماموران امنیتی و هزاران زخمی نتوانسته است خللی در اراده بزرگ مردم ابران در گذر از نظام پدبد آورد.

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” ضمن ابراز همدردی با همه خانواده های دردمند ،از همه ایرانیان آزاده دعوت می کنند علیه حکم غیر انسانی اعدام بپا خیزند. همبستگی همه نیروهای دموکراسی خواه شرط ضرور برای توقف ماشین کشتار رژیم اسلامی، نجات زندگی و لغو حکم غیر انسانی اعدام در ایران آینده است.

پیش بسوی “همبستگی” برای نجات ایران!

نه به اعدام، نه به جمهوری اسلامی!

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سازمانهای عضو “پبمان همکاری”:

  • شورای مدیریت گذار

  • حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکراسی)

  • شورای ملی تصمیم

  • انجمن اتحاد برای آغازی نو

  • جمعیت سوسیال دمکراسی برای ایران

  • جنبش وحدت ملی ایرانیان

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه کارگران زندانی رضا شهابی، داوود رضوی و حسن سعیدی، حکم اعدام شریفه محمدی باید فوری لغو شود

بیانیه کارگران زندانی رضا شهابی، داوود رضوی و حسن سعیدی، حکم اعدام شریفه محمدی باید فوری لغو شود

اخبار روز پنجشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۴ خبر اول سه تن از فعالین سرشناس کارگری و زندانی سندیکای اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار بیانیه مشترکی خواهان لغو فوری حکم اعدام شریفه محمدی شدند. رضا شهابی، داود رضوی و‌ حسن سعیدی در بیانیه خود نوشته اند: یقین داریم هیچ کارگر...

۱۶ زندانی سیاسی: حکم اعدام شریفه محمدی مقدمه احکام سنگین بعدی است

۱۶ زندانی سیاسی: حکم اعدام شریفه محمدی مقدمه احکام سنگین بعدی است

شانزده زن زندانی سیاسی با انتشار نامه‌ای از زندان اوین، صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری و حقوق زنان را پیش‌درآمد صدور احکام سنگین برای بقیه فعالان مدنی دانسته خواهان لغو این حکم شدند. در این نامه که روز سه‌شنبه ۱۹ تیر منتشر شد آمده است: «شریفه محمدی فعال...

بیانیه کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام علیه حکم شریفه محمدی: پاسخ نظام به مقاومت مردم، استفاده از ابزار اعدام است

بیانیه کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام علیه حکم شریفه محمدی: پاسخ نظام به مقاومت مردم، استفاده از ابزار اعدام است

زندانیان سیاسی چندین زندان در ایران که در کارزار سه‌شنبه‌های بدون اعدام فعال هستند معتقدند که جمهوری اسلامی هر گاه با مخالفت عمومی مردم در برابر دیکتاتوری‌اش روبه‌رو شده از ابزار اعدام به صورت گسترده‌تر استفاده کرده است. نمایش مشخصات تصویر شریفه محمدی، فعال کارگری ـ...

0 Comments

0 Comments