شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” : «ماشین کشتار جمهوری اسلامی باید متوقف شود»

2023-05-13

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

ضرورت همبستگی دموکراسی‌خواهان برای توقف ماشین جمهوری اعدام و مرگ

بر اساس آخرین گزارش سازمان حقوق بشر ایران در ظرف ۱۶ روز گذشته ۶۶ تفر در ایران اعدام شده اند و از آغاز سال میلادی جاری تا کنون این رقم به ۲۱۸ نفر رسیده است.در سال میلادی گذشته هم جمهوری مرگ و اعدام اسلامی طبق آمار ارائه شده جان ۵۸۲ نفر از شهروندان ایران را گرفته که تنها در مورد ۷۱ نفر آنها اطلاع رسانی شده بود و اکثریت بزرگ این اعدام ها در سکوت مقامات قضایی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری “حال وش” در سال ۱۴۰۱ تنها در بلوچستان ۱۸۲ نفر اعدام و ۲۸۸ نفر توسط گروه های حکومت اسلامی یه قتل رسیده اند. جمهوری اسلامی در تمام سالهای گذشته در کنار چین رکورددار اعدام بوده و هر ساله بخاطر نقض حقوق بشر توسط سازمانهای حقوق بشر جهانی محکوم شده است.

انقلاب زن زندگی آزادی، اقتدار رزیم اسلامی را در هم شکست. جمهوری اسلامی درمانده از مهار انقلاب، برای متوقف کردن جنبش اعتراضی مردم به فرمان ولی امر و اتاق فکر نظام با داس مرگ در دست به جان جوانان سرزمین ما افتاده تا شاید بتواند با اعدام آنها مانع پیروزی این انقلاب بشود.

حکومت اسلامی تلاش می کند با استراتژی ایجاد وحشت، تحقیرشدگی و شکستن ابهت نظام را در مقابل نافرمانی و رژه پیروزمند زنان ایرانی علیه حجاب اجباری در خیابان های ایران جبران کند و به هوادارانش روحیه بدهد.

این اشتباه بزرگ محاسباتی نظام، سقوط آنرا نزدیک تر خواهد کرد. بازداشت ده ها هزار نفر از جوانان کشور، کشتن بیش از شصت کودک، تجاوز به زنان و جوانان در زندانها توسط ماموران امنیتی و هزاران زخمی نتوانسته است خللی در اراده بزرگ مردم ابران در گذر از نظام پدبد آورد.

سازمانهای عضو “پیمان همکاری” ضمن ابراز همدردی با همه خانواده های دردمند ،از همه ایرانیان آزاده دعوت می کنند علیه حکم غیر انسانی اعدام بپا خیزند. همبستگی همه نیروهای دموکراسی خواه شرط ضرور برای توقف ماشین کشتار رژیم اسلامی، نجات زندگی و لغو حکم غیر انسانی اعدام در ایران آینده است.

پیش بسوی “همبستگی” برای نجات ایران!

نه به اعدام، نه به جمهوری اسلامی!

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سازمانهای عضو “پبمان همکاری”:

  • شورای مدیریت گذار

  • حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکراسی)

  • شورای ملی تصمیم

  • انجمن اتحاد برای آغازی نو

  • جمعیت سوسیال دمکراسی برای ایران

  • جنبش وحدت ملی ایرانیان

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

دهها سازمان حقوق بشری ایرانی و خارجی طی یک فراخوان عمومی از سازمان ملل خواستند که «یک نهاد سازمان ملل نباید شریک اعدامهای مواد مخدر باشد». این مضمون اشاره دارد به نهادهای بین المللی که همچنان با نهادهای جمهوری اسلامی در کاهش بحران مواد مخدر همکاری می کنند بدون آنکه...

یادی از کنش گران مدنی

یادی از کنش گران مدنی

کشمکش حکومت سرکوب با فعالین رشید محیط زیست شورای ملی تصمیم از راست به چپ: امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، حجت کرمانی (وکیل دادگستری) طاهر قدیریان، سام رجبی، نیلوفر بیانی و عبدالرضا کوهپایه سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، هومن جوکار، مراد طاهباز، طاهر قدیریان،...

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ (۱۸ مارس ۲۰۲۴)  نشستی ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد. این نشست به منظور بررسی نقض گسترده حقوق بشر در ایران و افزایش فشار بین‌المللی بر جمهوری اسلامی برای بهبود وضعیت حقوق بشر در...

0 Comments

0 Comments