شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

اعدام حبیب اسیود را به شدت محکوم می‌کنیم

2023-05-06

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

رژیم آدمکش جمهوری اسلامی ورق دیگری بر جنایات ضد بشری خود علیه شهروندان ایرانی افزود. مرکز رسانه قوه قضائیه با گستاخی اعلام کرد دژخیمان خامنه‌ای حکم اعدام حبیب اسیود را صبح امروز – شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ – به اجرا در آورده‌اند.

حبیب اسیود (کعبی) شهروند ایرانی-سوئدی در مهرماه ۱۳۹۹ در جریان سفر به ترکیه ربوده شده بود. ایشان از رهبران جنبش نضال و مقاومت ملی اهواز بود و همواره ادعای حکومت مبنی بر دخالت در عملیات مسلحانه را رد کرده بود.

بعید است این آدم ربایی بدون اطلاع ماموران امنیتی ترکیه صورت گرفته باشد. از این رو دولت ترکیه متهم است به عدم تامین امنیت شهروندان با تابعیت ایرانی و به خاطر سهل‌انگاری و چشم پوشی بر آدم‌ربایی در این کشور باید پاسخگو باشد.

از دولت سوئد نیز انتظار می رفت که بیشترین توان خود را برای نجات جان حبیب اسیود که شهروند سوئد بود به کار گیرد، اما در این کار کوتاهی کرد و جلوی اعدام شهروند خود را نگرفت.

شورای ملی تصمیم از دو دولت ترکیه و سوئد می خواهد که دلیل این اهمال و چشم پوشی در دفاع از حق مسلم حبیب اسیود به زندگی و امنیت جانی او را فاش کنند، عواملی را که احتمالا از جانب جمهوری اسلامی برای انجام این کار تطمیع یا تشویق شده اند شناسایی کنند و آن ها را به دست عدالت برسانند، و نیز هر نقصانی در سیستم هایی امنیتی یا اداری خود را که تکرار این نوع آدم ربایی ها را آسان می کند اصلاح کنند.

دولت های دیگر نیز نسبت به آدم ربایی به دست مزدوران جمهوری اسلامی از مسئولیت خود سر باز زده اند،  و بی مهابا به مماشات و چشم‌پوشی از نقض حقوق بشر در ایران وادامه ارتباط سیاسی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ادامه می دهند. شورای ملی تصمیم از این دولت‌ها نیز می خواهد که در جلوگیری از آدم‌ربایی ها و اعدام‌ها در جمهوری اسلامی اقدام عاجل و قاطع به عمل آورند.

ما خواهان لغو مجازات اعدام هستیم. مجازات اعدام به معنای چیرگی انتقام بر عدالت است و به نخستین حق انسان‌ها که حق حیات و زندگی است، تجاوز می‌کند.

شورای ملی تصمیم اعدام حبیب اسیود، مبارز دفاع از حقوق  عرب‌های ایران را به شدت محکوم می‌کند.

زن، زندگی، آزادی

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۶ ماه مه ۲۰۲۳

شورای ملی تصمیم

#شورای_ملی_تصمیم

#حبیب_اسیود

#نه_به_اعدام

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

کشتار وحشیانه  معترضان به دست آدم کشان حرفه ای خامنه ای در تاریخ هر ملتی روزهایی وجود دارند که آغازگر فصل جدیدی در زندگی اجتماعی مردم آن دیارهستند و در حافظه جمعی ثبت و ماندگار میشوند. آبان خونین 98 ، نقطه عطفی است در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران در گذار...

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

تاریخ جنبش‌های براندازی نشان می‌دهد، جنبش هربار با توانی بیش از پیش، تا سرنگونی کامل حکومت اسلامی و برقراری نظامی دموکراتیک و سکولار ادامه خواهد یافت. در بستر این کابوس حکومت اسلامی، آزار، شکنجه، ضرب و جرح زندانیان و تهدید مردم را تشدید کرده است. اعدام‌ها به‌ویژه در...

پیش‌نویس سند شورای ملی تصمیم در رابطه با نیروهای نظامی- امنیتی و اطلاعاتی

پیش‌نویس سند شورای ملی تصمیم در رابطه با نیروهای نظامی- امنیتی و اطلاعاتی

 ۱–رهبران و خائنین به ملت و کشور با هر منصب و جایگاهی پس از جمهوری اسلامی در دادگاه صالحه محاکمه می شوند.تبصره: شورای ملی تصمیم بر این امر تاکید می‌کند که مخالف هر گونه اعدام است۰ ۲– سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سپاه منحل خواهند شد۰    ۳– کسانی که...

0 Comments

0 Comments