شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

اعدام حبیب اسیود را به شدت محکوم می‌کنیم

2023-05-06

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

رژیم آدمکش جمهوری اسلامی ورق دیگری بر جنایات ضد بشری خود علیه شهروندان ایرانی افزود. مرکز رسانه قوه قضائیه با گستاخی اعلام کرد دژخیمان خامنه‌ای حکم اعدام حبیب اسیود را صبح امروز – شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ – به اجرا در آورده‌اند.

حبیب اسیود (کعبی) شهروند ایرانی-سوئدی در مهرماه ۱۳۹۹ در جریان سفر به ترکیه ربوده شده بود. ایشان از رهبران جنبش نضال و مقاومت ملی اهواز بود و همواره ادعای حکومت مبنی بر دخالت در عملیات مسلحانه را رد کرده بود.

بعید است این آدم ربایی بدون اطلاع ماموران امنیتی ترکیه صورت گرفته باشد. از این رو دولت ترکیه متهم است به عدم تامین امنیت شهروندان با تابعیت ایرانی و به خاطر سهل‌انگاری و چشم پوشی بر آدم‌ربایی در این کشور باید پاسخگو باشد.

از دولت سوئد نیز انتظار می رفت که بیشترین توان خود را برای نجات جان حبیب اسیود که شهروند سوئد بود به کار گیرد، اما در این کار کوتاهی کرد و جلوی اعدام شهروند خود را نگرفت.

شورای ملی تصمیم از دو دولت ترکیه و سوئد می خواهد که دلیل این اهمال و چشم پوشی در دفاع از حق مسلم حبیب اسیود به زندگی و امنیت جانی او را فاش کنند، عواملی را که احتمالا از جانب جمهوری اسلامی برای انجام این کار تطمیع یا تشویق شده اند شناسایی کنند و آن ها را به دست عدالت برسانند، و نیز هر نقصانی در سیستم هایی امنیتی یا اداری خود را که تکرار این نوع آدم ربایی ها را آسان می کند اصلاح کنند.

دولت های دیگر نیز نسبت به آدم ربایی به دست مزدوران جمهوری اسلامی از مسئولیت خود سر باز زده اند،  و بی مهابا به مماشات و چشم‌پوشی از نقض حقوق بشر در ایران وادامه ارتباط سیاسی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ادامه می دهند. شورای ملی تصمیم از این دولت‌ها نیز می خواهد که در جلوگیری از آدم‌ربایی ها و اعدام‌ها در جمهوری اسلامی اقدام عاجل و قاطع به عمل آورند.

ما خواهان لغو مجازات اعدام هستیم. مجازات اعدام به معنای چیرگی انتقام بر عدالت است و به نخستین حق انسان‌ها که حق حیات و زندگی است، تجاوز می‌کند.

شورای ملی تصمیم اعدام حبیب اسیود، مبارز دفاع از حقوق  عرب‌های ایران را به شدت محکوم می‌کند.

زن، زندگی، آزادی

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۶ ماه مه ۲۰۲۳

شورای ملی تصمیم

#شورای_ملی_تصمیم

#حبیب_اسیود

#نه_به_اعدام

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

بیانیه شورای ملی تصمیم در حمایت از ۸۴ سازمان حقوق بشری در محکومیت اعدامهای متهمین مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی!

دهها سازمان حقوق بشری ایرانی و خارجی طی یک فراخوان عمومی از سازمان ملل خواستند که «یک نهاد سازمان ملل نباید شریک اعدامهای مواد مخدر باشد». این مضمون اشاره دارد به نهادهای بین المللی که همچنان با نهادهای جمهوری اسلامی در کاهش بحران مواد مخدر همکاری می کنند بدون آنکه...

یادی از کنش گران مدنی

یادی از کنش گران مدنی

کشمکش حکومت سرکوب با فعالین رشید محیط زیست شورای ملی تصمیم از راست به چپ: امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، حجت کرمانی (وکیل دادگستری) طاهر قدیریان، سام رجبی، نیلوفر بیانی و عبدالرضا کوهپایه سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، هومن جوکار، مراد طاهباز، طاهر قدیریان،...

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای ملی تصمیم از گزارش کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل حمایت می کند

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ (۱۸ مارس ۲۰۲۴)  نشستی ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد. این نشست به منظور بررسی نقض گسترده حقوق بشر در ایران و افزایش فشار بین‌المللی بر جمهوری اسلامی برای بهبود وضعیت حقوق بشر در...

0 Comments

0 Comments