شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

اجرای احکام اعدام و صدور احکام جدید اعدام را شدیداً محکوم می‌کنیم.

2023-03-18

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

انقلاب «زن زندگی آزادی» با رهبری زنان و دختران ایرانی طی نزدیک به شش ماه ارکان حکومت اسلامی را به لرزه در آورده است.

همبستگی سراسری دانشجویان دانشگاه‌های کشور؛ بازیگران، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، شاعران، کارگران، معلمان، پزشکان و وکلاء با جنبش «زن زندگی آزادی»، هیچ مشروعیتی برای رهبران حکومت اسلامی باقی نگذاشته است.

در  جنبش «زن زندگی آزادی»، صدها هزار ایرانی‌ مقیم خارج از کشور در همبستگی با مبارزه مردم داخل، در شهرهای بزرگ اروپا، آمریکا؛ کانادا و استرالیا به خیابان‌ها آمده و خواهان برچیده شدن جمهوری اسلامی ایران شدند.

اقوام و ملل مختلف در ایران کرد، بلوچ، ترکمن، لر، آذری و سایر اقوام با راهپیمایی‌های اعتراضی و تظاهرات منطقه‌ای خود با جنبش زنان اعلام همبستگی کرده‌اند.

در پاسخ به اعتراضات مردم، حکومت اسلامی طی چند ماه اخیر ده ها هزار نفر از معترضین را در سراسر کشور دستگیر کرده و در زندانهای جمهوری اسلامی شکنجه کرده و احکام سنگین صادر نموده است. از جمله تعداد زیادی اعدام شدند و گفته می شود که بیش از صد نفر از جوانان زندانی همچنان زیر حکم اعدام هستند. در این دوران پس از اعدام زنده‌یادان قهرمان محسن شکاری، مجیدرضا رهنورد، محمد حسینی و محمد مهدی کرمی عده‌ای از آن میان، آرش (سرکوت) احمدی، حسن عبیات، الیاس رئیسی، ایوب ریگی و …. نیز اعدام شدند، حکم اعدام حبیب فرج‌الله چعب (حبیب اسیود) تأیید شده و جمشید شارمهد، میربلوچ‌ زهی ‌ریگی، نظام‌الدین حوت، کامبیز خروت، منصور دهمرده، ابراهیم نارویی، منصور حوت و …. به اعدام محکوم شدند.

این احکام اعدام برای ترور و ارعاب مردمی است که ترسی ندارند و توقف و سرکوب انقلابی است که تا سرنگونی رژیم سر باز ایستادن ندارد.

شورای ملی تصمیم، در آستانه نوروز، با گرامیداشت خاطره رزمندگان دلیر اعدام شده، از همه‌ی سازمان‌ها، احزاب، شخصیت‌ها و نهادهای سیاسی و  اجتماعی ایرانیان داخل و خارج از کشور، و اعضا و هواداران می خواهد که با اعتراضات خیابانی و از طریق مراجع به مجامع حقوق بشری و سازمانهای بین‌المللی و دولتمردان و مردم سراسر جهان، مخالفت با احکام اعدام را به گوش جهانیان برسانند. با قانون اعدام بطور کامل مخالفت نمایند. به چنان افشاگری وسیع بپردازند که اعدام‌ها بهای سنگینی برای حکومت اسلامی داشته باشد. مردم ایران در چشم انداز تحقق انقلاب زن زندگی آزادی جامعه ای عاری از احکام غیرانسانی اعدام را تجربه خواهند کرد.

شورای ملی تصمیم ایران

۲۶ اسفند ۱۴۰۱ – ۱۷ مارس ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

بیانیه تحلیلی شورای ملی تصمیم

بیانیه تحلیلی شورای ملی تصمیم

پاسخ حکومت اسلامی به رنج مردم مردم ایران زن و مرد، پیر و جوان از ابربحران‌ها سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، روابط بین‌المللی و فلاکتی که رژیم با عملکرد و ناکارآمدی خود ایجاد کرده‌ است، رنج می‌برند. مردم ایران با جنبش‌های گوناگون به رژیم نه گفته و خواهان گذار از این رژیم...

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

بیانیه پیمان همکاری به مناسب سالگشتِ آبان خونین 98

کشتار وحشیانه  معترضان به دست آدم کشان حرفه ای خامنه ای در تاریخ هر ملتی روزهایی وجود دارند که آغازگر فصل جدیدی در زندگی اجتماعی مردم آن دیارهستند و در حافظه جمعی ثبت و ماندگار میشوند. آبان خونین 98 ، نقطه عطفی است در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران در گذار...

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

فشار بی‌سابقه بر مبارزان و زندانیان سیاسی را به شدت محکوم می‌کنیم

تاریخ جنبش‌های براندازی نشان می‌دهد، جنبش هربار با توانی بیش از پیش، تا سرنگونی کامل حکومت اسلامی و برقراری نظامی دموکراتیک و سکولار ادامه خواهد یافت. در بستر این کابوس حکومت اسلامی، آزار، شکنجه، ضرب و جرح زندانیان و تهدید مردم را تشدید کرده است. اعدام‌ها به‌ویژه در...

0 Comments

0 Comments