شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

اجرای احکام اعدام و صدور احکام جدید اعدام را شدیداً محکوم می‌کنیم.

2023-03-18

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

انقلاب «زن زندگی آزادی» با رهبری زنان و دختران ایرانی طی نزدیک به شش ماه ارکان حکومت اسلامی را به لرزه در آورده است.

همبستگی سراسری دانشجویان دانشگاه‌های کشور؛ بازیگران، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، شاعران، کارگران، معلمان، پزشکان و وکلاء با جنبش «زن زندگی آزادی»، هیچ مشروعیتی برای رهبران حکومت اسلامی باقی نگذاشته است.

در  جنبش «زن زندگی آزادی»، صدها هزار ایرانی‌ مقیم خارج از کشور در همبستگی با مبارزه مردم داخل، در شهرهای بزرگ اروپا، آمریکا؛ کانادا و استرالیا به خیابان‌ها آمده و خواهان برچیده شدن جمهوری اسلامی ایران شدند.

اقوام و ملل مختلف در ایران کرد، بلوچ، ترکمن، لر، آذری و سایر اقوام با راهپیمایی‌های اعتراضی و تظاهرات منطقه‌ای خود با جنبش زنان اعلام همبستگی کرده‌اند.

در پاسخ به اعتراضات مردم، حکومت اسلامی طی چند ماه اخیر ده ها هزار نفر از معترضین را در سراسر کشور دستگیر کرده و در زندانهای جمهوری اسلامی شکنجه کرده و احکام سنگین صادر نموده است. از جمله تعداد زیادی اعدام شدند و گفته می شود که بیش از صد نفر از جوانان زندانی همچنان زیر حکم اعدام هستند. در این دوران پس از اعدام زنده‌یادان قهرمان محسن شکاری، مجیدرضا رهنورد، محمد حسینی و محمد مهدی کرمی عده‌ای از آن میان، آرش (سرکوت) احمدی، حسن عبیات، الیاس رئیسی، ایوب ریگی و …. نیز اعدام شدند، حکم اعدام حبیب فرج‌الله چعب (حبیب اسیود) تأیید شده و جمشید شارمهد، میربلوچ‌ زهی ‌ریگی، نظام‌الدین حوت، کامبیز خروت، منصور دهمرده، ابراهیم نارویی، منصور حوت و …. به اعدام محکوم شدند.

این احکام اعدام برای ترور و ارعاب مردمی است که ترسی ندارند و توقف و سرکوب انقلابی است که تا سرنگونی رژیم سر باز ایستادن ندارد.

شورای ملی تصمیم، در آستانه نوروز، با گرامیداشت خاطره رزمندگان دلیر اعدام شده، از همه‌ی سازمان‌ها، احزاب، شخصیت‌ها و نهادهای سیاسی و  اجتماعی ایرانیان داخل و خارج از کشور، و اعضا و هواداران می خواهد که با اعتراضات خیابانی و از طریق مراجع به مجامع حقوق بشری و سازمانهای بین‌المللی و دولتمردان و مردم سراسر جهان، مخالفت با احکام اعدام را به گوش جهانیان برسانند. با قانون اعدام بطور کامل مخالفت نمایند. به چنان افشاگری وسیع بپردازند که اعدام‌ها بهای سنگینی برای حکومت اسلامی داشته باشد. مردم ایران در چشم انداز تحقق انقلاب زن زندگی آزادی جامعه ای عاری از احکام غیرانسانی اعدام را تجربه خواهند کرد.

شورای ملی تصمیم ایران

۲۶ اسفند ۱۴۰۱ – ۱۷ مارس ۲۰۲۳

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات و مطالب دیگر از همین نویسنده. برای بازدید، لطفاً روی اسم نویسنده کلیک کنید

تازه ترین

بیانیه کانون ورزشکاران و ملی پوشان پیشکسوت ایران در حمایت از “پیمان همکاری” سه حزب و نهاد مخالف حکومت

بیانیه کانون ورزشکاران و ملی پوشان پیشکسوت ایران در حمایت از “پیمان همکاری” سه حزب و نهاد مخالف حکومت

بیانیه کانون ورزشکاران و ملی پوشان پیشکسوت ایران در حمایت از "پیمان همکاری" شورای ملی تصمیم، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) و شورای مدیریت گذار به عهد گل، زبان سوسن آزاد بگشاییم که ما خود درد این خون خوردن خاموش می‌دانیم نسیم عطر گردان بوی خون عاشقان دارد بیا تا...

پیام نوروزی شورای ملی تصمیم ایران

پیام نوروزی شورای ملی تصمیم ایران

نوروز امسال نوید آزادی ایران از اشغال جمهوری اسلامی را در خود دارد خیزش سراسری زن، زندگی، آزادی در سالی که پشت سر داریم نشان داده است که رژیم ضد ایرانی و ضد انسانی جمهوری اسلامی هر گز نخواهد توانست مبارزان ایرانی را از تلاش برای گذر از این حکومت غارتگر، باز دارد. خصلت...

در گردهمایی بروکسل برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران با همه امکانات شرکت کنیم

در گردهمایی بروکسل برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران با همه امکانات شرکت کنیم

انقلاب «زن، زندگی، آزادی» و همبستگی بی‌نظیر مردم ما، که با قتل حکومتی مهسا ژینا امینی آغاز شد از خیابان‌های زاهدان تا خیابان‌های شهرهای جهان ادامه دارد. حكومت تمامیت‌خواه جمهوری اسلامی برای بقای خود از هیچ جنایتی در ایران، منطقه و جهان خودداری نمی‌کند. بازوی اصلی این...

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای دریافت آخرین اخبار  به لیست پستی ما بپیوندید.

 

You have Successfully Subscribed!