شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

بیانیه شورای ملی تصمیم – ۷ آبان “روز کوروش” را به روز اعتراض گسترده و سراسری علیه حکومت اسلامی بَدَل کنیم

2022-10-27

نوشته ای دیگر از شورای ملی تصمیم

Comments

امسال «روز کوروش بزرگ» را در بستر جنبش انقلابی شگفتی‌آفرین و آزادی‌خواهانه «زن، زندگی، آزادی» گرامی می‌داریم.
کوروش نخستین حکومت فراگیر و جهانی را بنیان نهاد. با الهام از کیش‌های ایرانی، گیتی را عرصه نبرد نیکی و زشتی می دید، و کشتار، تفرقه‌، فساد و دروغ را نشانه زشتی می دانست.
کوروش در قلمرو حکمرانی اش  یک ساختار اداری نیرومند غیرمتمرکر پدید آورد، ساختاری که با نرمش، همکاری و رواداری همراه بود و در آن نخبگان و سیاستمداران محلی و بومی شرکت فعال داشتند و ملل غیر ایرانی در حفظِ زبان، دین، آداب و رسوم و نظام اجتماعی خود آزاد بودند.
در ایران باستان، همانگونه که در داستان‌های شاهنامه نیز می‌خوانیم، زنان مقامی شایسته داشتند. تاریخ نشان می‌دهد معاشرت دختران و پسران قبل از ازدواج معمول بود. زنان، مخصوصاً آنان كه وابسته به طبقات پایین بودند در فعالیت‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی شركت فعال داشتند.
میراث کوروش، فرهنگ ایرانی و همبستگی تاریخی اقوام ایرانی، پرهیز از دروغ، رواداری، آزادمنشی و رعایت حقوق بشر است. این میراث با حملات گوناگون در تاریخ به ویژه با حمله‌ی مسلمانان به ایران آسیب جدی دیده است.

برای تحقق برابری زنان و مردان، حکومت سکولار، دموکراسی، آزادی و رفاه همگانی از سنندج تا زاهدان، تهران، تبریز، قشم، اصفهان، شیراز، آمل، بابل، تجریش، رشت، اهواز، مشهد و اردبیل با بهره مندی از تجربه ها و آموزه های تاریخی به مبارزه ادامه خواهیم داد. آزادمنشانه، بردبارانه، خشونت‌پرهیز با همبستگی ملی، برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد و مرفه دوش به دوش هم برای سرنگونی جمهوری اسلامی تا پیروزی نهایی مبارزه خواهیم کرد.

جنایت در شاهچراغ شیراز می تواند تلاشی برای سایه افکندن و یا محدود ساختن اعتراض ها و گردهمائی “روز کورش” باشد. همراه با افشای ترفندهای جنایتکارانه رژیم ۷ آبان را به روز اعتراض گسترده علیه حکومت اسلامی بَدَل کنیم.

شورای ملی تصمیم
۴ آبان ۱۴۰۱ – ۲۶ اکتبر ۲۰۲۲

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

مقالات بیشتر از این نویسنده را می‌توانید با کلیک روی نام ایشان مشاهده کنید.

تازه ترین

ابراهیم رئیسی در آه خانواده‌های جوانان اعدامی سوخت و قابل شناسایی نیست

ابراهیم رئیسی در آه خانواده‌های جوانان اعدامی سوخت و قابل شناسایی نیست

دمی آب خوردن پس از بدسگال به   از عمر هفتاد،  هشتاد سال فرمانده سپاه عاشورا: "برخی از پیکرهای شهدا متاسفانه سوخته‌اند و قابل شناسایی نیستند." ابراهیم رئیسی به عنوان جانشین وقت دادستان تهران در اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ مسئول بود. او در سال ۱۳۶۷...

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گرامی باد

شاهنامه حکیم توس، گنجینه خرد و دانایی است و سراسر آن، درس انسانیت، اخلاق، مردم‌دوستی، رواداری و فضیلت است. آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابر ناحق، اصول ثابت انسانی ـ اخلاقیِ تمامی پهلوانان شاهنامه است. اندیشه مهم و محوری شاهنامه فردوسی، «خرد» است که آنرا باید...

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

شاد باش روز جهانی کارگر به جنبش صنفی مزدبگیران ایران و جهان

تحولاتی که پس از جنبش های دهه اخیر خصوصا از ۱۳۹۶ درجامعه جنبشی ایران به وقوع پیوست، نشان از ورود جامعه صنفی به یک مرحله وسیع مبارزاتی دارد. مرحله ای که در پیوستگی جنبش های چندگانه صنفی و هم آوازی مطالبات محوری در مرحله عبور از حکومت جمهوری اسلامی وارد فاز تازه...

2 Comments

2 Comments

  1. Kamran

    با احترام. تشکر از همه ایرانی وطن پرست. با تشکر

  2. اردشیر

    بسیار عالی موجز و فراگیر است درود بر شما