اطلاعیه شورای ملی تصمیم در محکومیت حملات نظامی به اماکن عمومی و قرارگاه های احزاب کرد ایران

سپتامبر 29, 2022 | چهار

شورای ملی تصمیم تهاجمات پهبادی و موشکی جمهوری اسلامی به احزاب و اردوگاه پناهندگان سیاسی کرد ایرانی در اقلیم کردستان در شهر کویه سنجق، استان اربیل و سلیمانیه عراق که به صدمات جانی و زخمی شدن کودکان و خانواده اعضای احزاب منتهی شد را به شدت محکوم می کند. این تهاجمات یادآور حملات نفرت بار موشکی در سالهای متمادی گذشته است که هر بار باعث از بین رفتن جان دهها تن از کادرهای احزاب و خانواده های آنها در همین حوزه ها و پایگاه ها شده است. دلایل این تهاجمات ضد کرد و ضد ایرانی و ضد انسانی را باید در نیت های زشت و تفکر ضد بشری رژیم جمهوری اسلامی جستجو کرد که برای بقاء خود بجز کشتن و ایجاد نفرت طریق دیگری نمی شناسد.

جمهوری اسلامی زخم خورده از اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» و حمایت احزاب کرد از اعتراضات سراسری ایران و بویژه در کردستان و هراس از احزاب دموکرات کردستان ایران، کومله کردستان و کومله زحمتکشان و دیگر احزاب سیاسی نه از زاویه قدرت نظامیگری آنها ( گزینه حق دفاع مشروع ) که به دلیل نفوذ سیاسی آنها درکردستان و هم سرایی شان با خروش ژینا (زنده یاد مهسا امینی) در سراسر ایران است. صدایی که از کردستان برخاست تا در تهران و دیگر استانهای کشور مردم را از ظلم بیحد رژیم روحانیون فاسد و حاکم بر کشور هشدار دهد. به این ترتیب در شرایط کنونی که خطر سقوط در کمین جمهوری اسلامی است، باید دلیل تهاجم نظامی رژیم بر علیه کردستان را نه از موضع قدرت که از موضع ضعف و دفاعی تلقی نمود. حکومت اسلامی باید بداند ابزارنظامی برای جلوگیری از سقوط جمهوری اسلامی دیگر بکار نمیآید.

دفاع از مبارزات مردم کردستان و حمایت از احزاب کرد مبارز در براندازی حکومت اسلامی دفاع از مبارزات مردم سراسر ایران است. شورای ملی تصمیم ضمن ابراز تاسف و تالم نسبت به صدمات و زیانهای جانی و مالی به خانواده ها و اعضای احزاب کرد اعلام می نماید که جمهوری اسلامی ممکن است بتواند هراس خود را با خمپاره و موشک به احزاب کرد لاپوشانی نموده و آنرا مرحمی بر زخم خود بداند، اما در حقیقت این سیاست احزاب کرد در ایجاد پیوند سراسری است که جمهوری اسلامی را به هراس انداخته است.

 شورای ملی تصمیم

۶ مهر ۱۴۰۱ – ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

مقالات و مطالب دیگر از همین نویسنده. برای بازدید، لطفاً روی اسم نویسنده کلیک کنید

شورای ملی تصمیم

0 Comments