حضور “عضو هیئت مرگ” در سازمان ملل نادیده گرفتن اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر است.

سپتامبر 2, 2022 | بیانیه | 0 comments

بیانیۀ شورای ملی تصمیم

حضور “عضو هیئت مرگ”  در سازمان ملل  نادیده گرفتن اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر است.

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل

قرار است رئیس جمهور منتصب و سرکوبگر خامنه‌ای آقای ابراهیم رئیسی (با پرونده مستند در قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67) در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند. این حضور از نظر رسمی و بر اساس برنامه سازمان ملل برای رهبران و نمایندگان کشورهای جهان امری معمول و قاعده‌مند است، حضوری که می باید به معنای دفاع از منافع ملت‌ها و حفظ و گسترش صلح و همزیستی بین‌المللی باشد. آقای ابراهیم رئیسی با توجه به تحریم گسترده مردم ایران در انتخابات و کسب رای اندک، نماینده مردم ایران نیست،  حضوراو در کنار دبیرکل سازمان ملل و رهبران جهان یک امر غیر قابل پذیرش و مغایر با اهداف سازمان ملل و پروتکل های بین المللی در نشست های سالانه است. دلیل دیگرعدم صلاحیت آقای ابراهیم رئیسی در سازما ملل عضویت وی در هیئت مرگ حکومت ایران در سال 1367( این هیئت بیش از 4000 نفر از جوانان دگراندیش کشور را به مرگ محکوم کرد) ، و تلاش گسترده او در گسترش جنگ‌های نیابتی و تروریستی در منطقه است. اسناد و شواهد غیر قابل انکاری در این ارتباط وجود دارد که حضور آقای رئیسی در سازمان ملل را غیر قابل پذیرش می کند.

در این ارتباط پرسش ما از دبیر کل سازمان ملل این است که در قلمرو دفاع از حقوق ملت های جهان از جمله مردم ایران، جای این جنایتکاران و ماموران مرگ در سازمان ملل متحد است یا در دادگاه های بین المللی ؟ هنگامی که ملاک و معیار سازمان ملل متحد در تشخیص نمایندگان واقعی ملت ها در هم می ریزد و چشم قضاوت و عدالت و دفاع از حقوق ملت ها در سازمان ملل کور می شود، دور از انتظار نیست که شاهد حضور جنایتکاران قرن نظیر ابراهیم رئیسی در کنار دبیر کل سازمان ملل و رهبران جهان  باشیم.

جناب آقای گوترش

حضور ابراهیم رئیسی، به عنوان آمر و عامل کشتار دگراندیشان، در سازمان ملل تایید ی بر جنایت او و شریک جرم شدن با اوست. اعتبار سازمان ملل بیش از آنکه در قلمرو حکومت ها  تعیین شود در قلمرو اجتماعی ملت ها مورد قضاوت قرار می گیرد. در این برهه از زمان  حضور و عدم حضور ابراهیم رئیسی به معیاری مهم برای قضاوت در مورد سازمان ملل متحد بدل شده است. ابراهیم رئیسی جنایتکار، از تریبون سازمان ملل متحد به دروغ پراکنی، مردم فریبی و نفرت‌پراکنی دامن خواهد زد،  ابراهیم رئیسی می باید بر صندلی محاکمه یک جنایتکار، به مردم و سه نسل نابود شده ایران پاسخ دهد.

شورای ملی تصمیم

12 شهریور 1401

مقالات و مطالب دیگر از همین نویسنده. برای بازدید، لطفاً روی اسم نویسنده کلیک کنید

شورای ملی تصمیم

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.