شورای ملی تصمیم  همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته‌های زیر تلاش و مبارزه می‌کند. 1- گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبش‌های اعتراضی مردم، گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع. 2 – حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز . 3- جدایی دین از حکومت. 4 – فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان. 5 – تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی  تعیین نوع حکومت با آرای مردم. 6 –  اجرای کامل اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر و میثاق‌های وابسته به آن، با تاکید بر رفع هرگونه تبعیض علیه زنان و برابری جنسیتی در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و مشارکت زنان در مدیریت جامعه، و نیز تاکید بر حفظ محیط زیست

گزارشات از مسموس سازی دختران ایرانی از طریق حملات شیمیایی به مدارس (قسمت دوم)

2023-04-22

نوشته ای دیگر از سروش آزادی

Comments

گروهی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از زنان ایران فراکسیون تشکیل دادند

۲۱ آپریل ۲۰۲۳- رادیو فرد

حدود ۲۰ نفر از اعضای دو حزب مجلس نمایندگان آمریکا از تشکیل فراکسیونی در حمایت از زنان ایران خبرداده و اعلام کردند در حال تهیه قطعنامه ای هستند که حکومت ایران را در ارتباط با حمله های شیمیایی به مدارس دخترانه در ایران محکوم می کند.

این قطعنامه از وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل می خواهد در باره این حملات شیمیایی تحقیق و تفحص مستقل انجام دهند. این فراکسیون قصد دارد با تمرکز بر حقوق زنان ایران، به تهیه قطعنام ها و قوانین بیشتر در این زمینه اقدام کند.

نانسی میس، عضو جمهوریخواه این فراکسیون گفت: «زنان فراوانی در ایران با وجود چالش ها، با شجاعت و مقاومت در حال مبارزه برای برابری و حقوق بشر هستند. ما در سمت آزادی می ایستیم و با ستم علیه زنان در آمریکا، ایران و سراسر جهان مخالفت می کنیم».

با گذشت حدود پنج ماه از آغاز حملات شیمیایی به مدارس دخترانه ایران، حکومت هنوز عوامل این مسموسازی ها را معرفی نکرده و در مقابل فشار بر رسانه ها و فعالان مدنی را برای جلوگیری از اطلاع رسانی در این زمینه افزایش داده است.

در روزه و هفته های گذشته تجمعات اعتراضی متعددی از سوی مردم و والدین دانش آموزان شکل گرفت اما رویکرد جمهوری اسلامی از همان هفته های اغازیین حملات شیمیایی به مدارس، انکار بوده و هست.

از سوی دیگر، سازمان عفو بین الملل با انتشار درخواست اقدام فوری در باره حملات شیمیایی به مدارس ایران، در بیانیه خود خواستار انجام تحقیق مستقل بین المللی در این زمینه شد. براساس این گزارش از نوامبر ۲۰۲۲ (آذر سال ۱۴۰۱) تاکنون بیش از ۳۰۰ حمله به دست کم ۱۰۰ مدرسه شده و برخی از آنها بیش از یک بار هدف این مسموم سازی ها قرار گرفته اند.

برای انتشار در شبکه های اجتماعی

تازه ترین

قتل حکومتی روی دور کند!

بخش ۱و ۲ - تاکتیک «نمایش کشدار اعدام‌» در بسیاری از دیکتاتوری‌ها در مواجهه با اعتراض‌های مردمی استفاده شده است. «اعدام‌های منظم و برنامه‌دار» از نظر تاثیری که در کوتاه‌مدت بر وضعیت سیاسی و اجتماعی می‌گذارند با «اعدام‌های گهگاهی» عمیقا متفاوتند. بیایید با هم دلایل...

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اعتراض به احکام تعلیق دانشجویان و سرکوب فعالیت‌های دانشجویی

  گمان مبر که به پایان رسید کار مغان                هزار بادهٔ ناخورده در رگ تاک است   سلام رفقا و همکلاسی‌ها محکومیت سنگین ۸ نفر از دوستانمان به تعلیق و تبعید تنها گوشه‌ای از اضطراب‌ها و هزینه‌های ریز و درشتی است که  در مقابل ما قرار دارد. بر کسی پوشیده...

برای ثبت در تاریخ روایتی از مقاومت زنان مقابل حجاب اجباری

«امروز ما زنان نه فقط برای آزادی خودمان، بلکه برای آزادی همه مردم ایران در حال مبارزه‌ایم. بنابراین، بد نیست که این‌هایی که به زنان بی‌حجاب گیر می‌دهند، کمی جلوتر را هم ببینند. هر وقت ترسیدند از این‌که پلمب شوند، مثل ما به فردایی آزاد فکر کنند که قرار است خودشان و...

0 Comments

0 Comments